SPOR

Konyaspor'da Ayrılıklar Sonrası Gözler Yönetime Çevrildi

Konyaspor, yeni sezon planlamasına hızlı bir başlangıç yaptı. 2023-2024 sezonunun bitmesiyle birlikte gelecek sezonun hazırlıklarına başlayan Yeşil-Beyazlılar, maddi ve kadro yapılanması konularında nasıl hareket edecek.

Konyaspor'da Ayrılıklar Sonrası Gözler Yönetime Çevrildi

Maddi zorluklarla boğuşan Konyaspor, yeni sezon bütçe ve kadro planlamasını titizlikle yaparak emin adımlarla ilerleyecek. Ali Çamdalı ile 1+1 yıllık sözleşme imzalayan Anadolu Kartalı, ligde mücadele edecek ve bütçe açısından kulübe yük olmayacak oyuncuları kadrosuna katacak. Transfer sezonunun başlamasıyla harekete geçecek olan yeşil-beyazlılar, öncelikli olarak transfer yasağının kalkması için yoğun çaba gösterecek.

Sezonun bitimiyle genel kurula gitmeyeceğini ilan eden ve teknik direktörlük görevini Ali Çamdalı'ya emanet eden Konyaspor yönetimi, bu iki hayati meseleyi çözdükten sonra yeni sezona hazırlanıyor. Öncelikli olarak transfer yasağını kaldırmayı hedefleyen Konyaspor, gerekli görüşmeleri sürdürmeye devam ediyor. 'Feda' sezonunda takımı Ali Çamdalı'ya emanet eden yeşil-beyazlılar, takım yapılanması için genç teknik adam ile sürekli irtibat halinde. İç transferde hareketli günler geçirecek olan Anadolu Kartalı, dış transferde belirlenen isimler için de önümüzdeki günlerde harekete geçecek.

Konyaspor'un gelecek sezon planlamasında kritik noktalar için yol haritası çizildi. Yönetim, uygun bütçeli bir kadro ile sezona girmeyi ve ligdeki şartlara göre adımlarını atmayı planlıyor. Göreve geldikten sonra oyuncu izleme komitesi kuran yeşil-beyazlı yönetime rapor ulaştı ve her mevkiye alternatif isimler belirlendi. Konyaspor, çalışmalarını sürdürerek ligde mücadele edebilecek dengeli bir takım kurmayı amaçlıyor. Başkan Ömer Korkmaz, "Uygun bütçeli bir kadro oluşturmak için uğraşacağız. Bu riski alacağız ancak telafi edilebilecek durumda olduğu için bu riski alıyoruz. Sezon devam ederken, herhangi bir transfer yasağı gibi engellerin olmaması adına sürekli çalışacağız" dedi.

AdminAdmin