KÜLTÜR - SANAT

Selçuklu Anadolu Lisesinden ‘’ Şehrimiz İmzamız’’ Adlı Sergi

Selçuklu Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ‘’ Şehrimiz İmzamız ‘’ temalı sergi davetlilerden tam not aldı.

Selçuklu Anadolu Lisesinden ‘’ Şehrimiz İmzamız’’ Adlı Sergi

Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve eşi Reyhan Tortop. Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar.

AK Parti Konya İl Başkan Vekili Fahrettin Kulu, öğrenci velileri ve çok sayıda davetlinin katıldığı sergide Selçuklu Anadolu Lisesi öğrencileri ile Görsel Sanatlar Öğretmeni Fadimana Selvi tarafından hazırlanan rölyefler ve Okul Müdürü Hakan Bahçeci’ye ait fotoğraflar sergilendi.

Okul Müdürü Hakan Bahçeci serginin açılışında yapmış olduğu konuşmada," Gençlerimizi akademik olarak üst kuruma hazırlarken sanatsal bakış açılarını ve estetik zevklerini de geliştirmek çok mühim ve gerekli bir durum. Hal böyle olunca sanatın her dalında, yetenek ve ilgilerine göre öğrencilerimizi yönlendirmeyi görev sayıyor ve bu konuda onlara katkı sağlamayı ilke olarak kabul ediyoruz. Bugün görsel estetik anlamında oldukça keyifli ve hoş bir çalışma tarzı olan rölyef sergisi ile karşınızdayız. Bu vesile ile emeği geçen öğretmenlerimize ve eser sahibi öğrencilerimize teşekkür ediyorum."

Davetliler tarafından büyük beğeni toplayan ‘’ Şehrimiz İmzamız ‘’ temalı sergi hakkında konuşan Görsel Sanatlar Öğretmeni Fadimana Selvi ise, "Öğrencilerimizin büyük bir titizlikle hazırlamış olduğu rölyef çalışmalarının katılımcılardan büyük beğeni alması bizi mutlu etti. Bugün bizi burada yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim" dedi.

Program, Tarih öğretmeni Afşin Altay Maraş ve Selçuklu Anadolu Lisesi öğrencisi A.Hakan Ertunç’un canlı enstrümantal parçaları ile sona erdi

AdminAdmin