KÜLTÜR - SANAT

Akşehir’de 10. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Akşehir Belediyesi ve Akşehir Fotoğraf Amatörleri Derneği’nin (AKFAD) 65.Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında ortaklaşa düzenlediği “Emek ve İnsan” konulu 10. Uluslararası Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.

Akşehir’de 10. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Yaşamımız içindeki sevinçler, üzüntüler, belirsizlikler ve beklentiler gibi duygulu anlarımızı, yaşamımızı idare edebilmek için harcadığımız alın terinin karşılığı olarak ekonomik getirileri, hayatımızın içerisindeki sevgi ve emek vererek yaşattığımız anları paylaşarak ülkemiz ve dünya fotoğraf sanatına katkı sağlamak amacı ile gerçekleştirilen yarışmaya 30 ülkeden 705 kişi katılım sağladı.

Resim önizlemesi

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteği ile gerçekleştirilen yarışmanın seçici kurul toplantısı 1 Haziran 2024 tarihinde Akşehir Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

Seçici kurulun toplam 2620 fotoğrafı değerlendirmesi sonucunda, Yarışmaya Türkiye’den katılan Abdurrahman ÇETİN “Anadolu Kadını” adlı eseri ile birinci olarak FIAP Altın Madalya kazandı.

Yarışmaya Çin’den katılan Kunping CHEN “Cleaning 1” adlı eseri ile ikinci olarak FIAP Gümüş Madalya kazanırken, yine Çin’den katılan Hsiao Wei OU “Brewing Soy Sauce” adlı eseri ile üçüncü olarak FIAP Bronz Madalya kazandı.

6 FIAP Mansiyon ödülü ve 3 özel ödülün de belirlendiği toplantıda FIAP En İyi Fotoğrafçı (Açık Mavi Rozet) ödülünü ise tüm bölümlerde toplamda en fazla kabul (sergileme + ödül) alan Yılmaz KELEŞ kazandı.

Toplantıda 65. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği’nde ödül alan fotoğraflar ile birlikte sergilenecek 70 adet fotoğraf da belirlendi.

AdminAdmin