ureticihaber.com
HV
16 TEMMUZ Salı 00:02
Advert

Su Akar Güldür Güldür…

Gazeteci -Yazar  Ali Sait Öge
Gazeteci -Yazar Ali Sait Öge

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada Ahırlı ilçemizin su sorunu anlatan bir video yayınlamıştım. Video kısa sürede onlarca paylaşıma, binlerce yoruma yüzlerce izlenme rekoruna ulaşınca durumun ne kadar önemli olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Aslında yayınladığım videoda ki sorun yeni ortaya çıkan bir sorun değildi. Uzun yıllardır süre gelen kanayan bir yaraydı. Bunun en güzel kanıtı ise benim yayınladığım videodan bin beteri olan ve hemşehrimiz Ali Osman Uçar’ın 21 Şubat 2021 tarihinde yayınladığı videoda daha net bir biçimde anlatılmış. Merak edenler benim yayınladığım videodaki yorumlar kısmından bu videonun linkini tıklayıp seyredebilir.

Evet, Su ve alt yapı sıkıntısı ilçemizin en önemli sorunlarının başında geliyordu. Çözümü için mutlaka ilgililer bir şeyler yapma gayreti içerisinde oldular ama her halde yeterli olmadı. Bu arada birilerini eleştirmeden iğneyi öncelikle kendimize bir küçük dokundurmak istiyorum.

Geçtiğimiz yıllar içerisinde Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay ilçemizi ziyarete geldiklerinde kendisine iki adet proje sunulmuş. Birincisi Alt yapı ikincisi düğün salonu. Sayın Altay’da o dönem Büyükşehir Belediyesi yatırım programında Ahırlı için tek bir projenin hayata geçirileceğini tercihlerini ona göre yapmalarını istediğinde ise bizimkiler Alt yapı yerine düğün salonu projesini sunmuşlar. Ve alt yapı projesi de rafa kaldırılmış. Hal böyle olunca da su sorunu bu güne kadar gelmiş.

Videonun yayınlanmasının ardından yüzlerce kişi düşüncelerini yorumlarda dile getirmiş. Arayan da çok oldu. Öneride bulunan da oldu, eski yönetimi suçlayanda oldu yeni yönetimi yetersiz bulanda oldu. (Kaldı ki bu sorun birkaç aylık değil uzun yıllardır süre gelen bir sorun) İlçe Merkezine gelmesi gereken suyun başka yönlere aktarıldığı için suyun azaldığını bu nedenle dipte kalan tortunun çeşmelere aktığını savunan da oldu.

Ahırlı İlçe Belediye Başkanımız Ali Üzlük ve İl Genel Meclis Üyesi Tevfik İnce’nin önceki gün Büyükşehir Belediyesi’nde KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir ile yaptıkları toplantının sonucunda en önemli açıklama bu cepheden geldi. Uzun süren toplantının ardından sorunun kısa sürede çözüleceği umudu yeşerdi. İnşallah yanılmam.

Belediye Başkanımız Ali Üzlük yaptığı açıklamada, “Ahırlı’nın yıllardır kanayan yarası olan bu sorunu ortadan kaldırmak için yaptığımız girişimler inşallah kısa sürede olumlu bir şekilde sonuçlanacak. KOSKİ Genel Müdürü Sayın Ahmet Demir, alt yapının ihalesi için önümüzdeki günlerde Ankara’da önemli bir adım atılacağı müjdesini verdi.

Yeni sondaj çalışmaları ve alt yapının tamamen elden geçirilmesi ile Ahırlı ilçemiz hak ettiği sağlıklı suya kavuşacak.

Bunun için Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyesi Tevfik İnce, KOSKİ Ahırlı Sorumlusu Ercan Altunbaş ve yine KOSKİ Ahırlı Görevlisi Ali Altuner’den oluşan ekibin yapacağı ön incelemenin ardından kalıcı bir çalışma başlayacak” dedi. Emeğiniz yağlı olsun derler ya Anadolu’da bizde aynı temennileri sizin için kullanıyoruz. Emeğiniz yağlı, çalışmalarınız başarılı olsun.

Bu açıklamanın ardından tüm Ahırlı ilçe sakinleri olarak gözümüz bu çalışmalarda olacak. Bu vesile ile çalışmalarda emeği geçecek tüm arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum. Sesimize kulak veren Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Uğur İbrahim Altay’a, KOSKİ Genel Müdürü Sayın Ahmet Demir’e Ercan Altunbaş Ali Altuner’e yürekten teşekkür ediyorum.

Tabi ki her zaman olduğu gibi bu konuda da en büyük alkışı yayınlanan bir videoya gösterilen ilgi, yapılan yorumlar ve paylaşımlar ile tek yürek olan Ahırlı sevdalısı hemşehrilerimiz oldu.

Kalın sağlıcakla…

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI