EĞİTİM

Psikolog Büşra Öztürk Meslek Hayatına Atıldı

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayarak diplomasını alan Büşra Öztürk Mert, meslek hayatına “merhaba” dedi ..

Psikolog Büşra Öztürk Meslek Hayatına Atıldı

Konyaspor sevdalısı ve renkli kişiliği ile tanınan Noter Başkatibi Atilla Mert’in kızı Büşra Öztürk Mert, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayarak meslek hayatına atıldı.


Düzenlenen diploma töreninde ailesinin yalnız bırakmadığı Büşra Öztürk Mert, lisans eğitimini Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlayarak lisans eğitimi süresi boyunca Karma Kültür Psikoloji merkezinde ve çeşitli kurumlarda stajyer psikolog olarak görev almış. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra çocuk, aile ve bireysel terapi alanlarında danışmanlık yaparak görev hayatına başlayan Büşra Öztürk Mert, eğitim hayatına yüksek lisansla devam edip Uzman Klinik Psikolog unvanını aldı.


Psikoloji alanında birçok bağlamda deneyimleri ve belgeleri bulunan Büşra Öztürk Mert, Amerika ve İngiltere’de klinik pratikte sıklıkla kullanılan kanıta dayalı psikiyatrik ölçeklerin (örneğin; Yale Brown Obsesyon Kompulsiyon ölçeği, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri-MMPI) pek çoğunun uygulamasını ve değerlendirmesini yaparak danışanların psikolojik destek süreçlerine katkı sağlamaya devam ediyor.

 

Görgülü Center’da kendi merkezinde hizmet vermeye başlayan Büşra Öztürk Mert’e başarılar dileriz.

AdminAdmin