GÜNCEL

Konya’lı Başkanlardan Murat Kurum'a Tam Destek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı. Eski Bakan Özhaseki, görevini yeni Bakan Kurum'a devretti. Devir teslim töreninde Konya protokolü Kurum'u yalnız bırakmadı

Konya’lı Başkanlardan  Murat Kurum'a Tam Destek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı. Eski Bakan Özhaseki, görevini yeni Bakan Kurum'a devretti. Devir teslim töreninde Konya protokolü Kurum'u yalnız bırakmadı

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına atanan Murat Kurum, görevi Mehmet Özhaseki’den devraldı.

Cfrcf

Mehmet Özhaseki'nin sağlık sorunları nedeniyle görevden affını istemesi ve talebinin kabul edilmesinin ardından, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevine Murat Kurum atandı. Bakan Kurum, devir-teslim töreninde görevi Mehmet Özhaseki'den devraldı.

Bakanlıkta gerçekleşen devir-teslim törenine Murat Kurum'u yalnız bırakmayan Konyalı başkanlar arasında Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, diğer ilçe belediye başkanları ve Konya İl Yönetimi yer aldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevini devralan hemşehrimiz, Bakanımız Murat Kurum’a başarılar diliyorum. Allah, yar ve yardımcısı olsun" dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ise, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı devir teslim törenine katıldık. Görevi devralan Sayın Bakanımız Murat Kurum’a ülkemize ve milletimize hizmet yolunda muvaffakiyetler diliyorum. Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Görevi devreden Mehmet Özhaseki bakanımıza ülkemize ve milletimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız sayın Murat Kurum’a yeni görevi dolayısıyla ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Allah muvaffak etsin" dedi.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ise, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevine yeniden atanan hemşehrimiz Sayın Murat Kurum'a görevinde muvaffakiyetler diliyorum. Rabbim mahcup etmesin. Geçmişte birlikte çalışma imkanı da bulduğum değerli büyüğüm Sayın Bakanımızın gecesini gündüzüne katarak şehrimiz ve ülkemiz için yaptığı başarılı çalışmalarına şahidiz. Allah kendisinden razı olsun. Bundan sonraki süreçte de yine şehrimiz ve ülkemiz adına özveriyle çalışmaya, koşturmaya devam edeceğinden ve görevini layıkıyla sürdüreceğinden şüphemiz yok. Görevi devreden Sayın Mehmet Özhaseki bakanımıza ülkemize verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini paylaştı.

AdminAdmin