ureticihaber.com
HV
01 ARALIK Perşembe 04:16
Advert

Borsa’da Seçim Heyecanı Yaşandı

Konya Ticaret Borsası’nda Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimleri gerçekleştirildi. Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, seçimlerin komitelere, tarım ve hayvancılık sektörüne, Konya’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diledi

GÜNCEL
Borsa’da Seçim Heyecanı Yaşandı

Konya Ticaret Borsası’nda Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimleri tamamlandı. Geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleşen Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimleri olgunlukla, huzur ve sakin bir ortamda gerçekleştirildi. 

Seçimlerde 10 meslek komitesinden 29 asil, 29 yedek üye Meclis’e, 39 asil ve 39 yedek üye de meslek komitelerine seçildi.

AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü ve tarım paydaşları hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Seçimlere gösterilen ilgiden dolayı üyelere teşekkür eden Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, organ seçimlerinin komitelere, tarım ve hayvancılık sektörüne, Konya’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

Çevik, “Demokrasi, kardeşlik ve huzur içinde yaptığımız seçimler sonucunda üyelerimizin takdiri meslek komitelerine, meclis üyeliklerine yansımıştır. Hizmet yarışında olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Komitelerde, mecliste yer alacak tüm arkadaşlarımız sektöründe başarılı, deneyimi yüksek kişiler. Bugüne kadar, ‘ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır’ ilkesi ile çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Yüzyılı aşan kurum kültürümüzle tarımsal ürün ve emtialar üzerine düzenlenmiş finansal piyasalar açısından önemli çalışmalara imza attık. Yeni dönemde de seçilen her bir arkadaşım çıtayı daha da yükselteme hassasiyetinde olacağına yürekten inanıyorum. Çünkü bizim için esas olan; Konya’mıza, tarımsal üretim ve ticaretine, üyelerimize, sektöre hizmettir” dedi.

Yapılan seçimle oluşturulan Konya Ticaret Borsası Meclisi’nde 12 Kasım Cumartesi günü Yönetim Kurulu, TOBB Genel Kurul Delegeleri, Disiplin Kurulu Seçimi yapılarak temsilciler belirlenecek.

 

 

 

 

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR