EĞİTİM

Yunak'ta Okul Sporları Toplantısı Yapıldı

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürleri ve Beden Eğitimi Öğretmenlerine yönelik "Okul Sporları ve Yetenek Taramaları Bilgilendirme Toplantısı" gerçekleştirildi.

Yunak'ta Okul Sporları Toplantısı Yapıldı

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyetlerinin işbirliği ve koordineli şekilde yapılabilmesi için Yunak'ta görev yapmakta olan Beden Eğitimi Öğretmenleri değişen talimatların anlatılması ve yeni sezon planlaması yapmak, lisanslı öğrenci sayılarının artırmak üzere "Okul Sporları Bilgilendirme ve Yetenek Taramaları Toplantısı" düzenlendi.

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İsmail Özdemir, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Beden Eğitimi Öğretmenleri katıldı.

Ilçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan; "Ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin okul sporları faaliyetlerini önemsiyor, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için yapılan tüm çalışmaları destekliyoruz. Beden Eğitimi Öğretmenlerimizin Spor Bilgi Sistemi hakkında bilgi edinmesi ve Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliğindeki değişiklikleri öğrenerek planlamalarını buna göredüzenlemeleri için verimli bir toplantı olmasını temenni ediyorum." dedi.

Yetenek Taramaları hakkında da bilgi veren İşcan, öğrenci kartı ve lisanslı öğrenci sayısının artırılması için iş birliği içerisinde konunun sistemli bir şekilde yürütülmesi gerektiğinin altını çizdi.

Toplantı, okulların çalışma yapacakları spor dallarının belirlenmesi ve faaliyetlerle ilgili görev dağılımının yapılması ile sona erdi.

AdminAdmin