ureticihaber.com
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 23:55
Advert

Yunak Halk Eğitim’den Muhteşem Sergi

Yunak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce hazırlanan yıl sonu sergisi göz kamaştırdı.

KÜLTÜR - SANAT
Yunak  Halk Eğitim’den   Muhteşem Sergi

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlamaları kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Yunak Halk Eğitimi Merkezi’nde yıl boyunca yapılan faaliyetlerin adeta bir özeti olan ürünler; MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün her yıl 1-7 Haziran tarihleri arasında uyguladığı Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında, Yunak Halk Eğitimi Merkezi ve KOMEK iş birliği ile Borsa İstanbul Yatılı Bölge Ortaokulu Çok Amaçlı Salonunda sergilendi.

Serginin açılışına; Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan, Belediye Başkanı Süphan Günaltan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan’ın yanı sıra Çeltik İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, kurum amirleri, Şube Müdürü Abdullah Tunçez, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Emine Erşan, KOMEK Müdürü Ekrem Varol, STK temsilcileri, öğretmenler, usta öğreticiler ve kursiyerler katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Emine Erşan, yıl boyunca açılan mesleki ve akademik kurslar hakkında bilgi verdi ve kursiyer sayılarını paylaştı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da yapılan el emeği göz nuru ürünler için ter döken, zaman harcayan ve fedakarca emek veren kurum çalışanlarına teşekkür etti.

Ürünlerin yer aldığı teşhir salonlarını gezen Kaymakam Özgür Pelvan, Başkan Süphan Günaltan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İşcan, yapılan işlerden ve açılan kurslardan oldukça memnun olduklarını belirterek kursiyerlerin haftalarını kutladılar. Kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerinin sergilendiği Hayat Boyu Öğrenme Haftası Sergisinde; el sanatları, yağlı boya, pastel boya ve kara kalem çalışması resimler, rölyef, örgü, amigurumi oyuncak tekniği, dikiş nakış, takı tasarım ve giyim üretim teknikleri branşlarında sergilenen ürünler, gezenlerin büyük beğenisini kazandı.

AdminAdmin

YORUMLAR