ureticihaber.com
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 15:05
Advert

Tahir Akyürek: Türkiye Düşmanlarına Oy Verilmemeli

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, "Konya'da Türkiye düşmanlarına ya da Türkiye düşmanlarıyla pazarlık yapanlara asla oy verilmemeli. Ecdadının yolunda inancını ve değerlerini bayrak yapanlara, Kızılelma hedefi güdenlere oy verilmeli” dedi.

SİYASET
Tahir Akyürek: Türkiye Düşmanlarına Oy Verilmemeli

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, seçim çalışmaları kapsamında Ereğli ilçesinde saha çalışmaları gerçekleştirdi. Konya meselelerine hâkim olduklarını söyleyen Tahir Akyürek, "Cumhur İttifakı olarak Konya meselelerine tam olarak hâkimiz. Neyi ne zaman, nasıl yapmamız gerektiğini biliyoruz. Bazı zorluklar olsa da bunları aşmak için mücadele ediyoruz. Konya Havzası dışından, Konya Ovası’na su getirmeyle ilgili çalışmaları yürütüyoruz. Bundan sonra da sıkı bir şekilde takip edeceğiz” dedi.

Resim önizlemesi

‘EREĞLİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

Yüz milyonlarca liralık sulama projesinin ihalesinin yapılmasını sağladıklarını dile getiren Tahir Akyürek, "Ereğli bölgesiyle ilgili sağ sahilin dünya bankası kredisiyle ihale edilmesi için hem milletvekilimiz hem biz geçen dönem gayret gösterdik. Yüz milyonlarca liralık sulama projesinin ihalesinin yapılmasını sağladık. İlave bölgeler de bu sahil sulama kapsamı içine girmek istiyor. Bu konuda da elimizden geleni yapacağız ve üzerinde de çalışacağız” diye konuştu.

'ECDADIMIZA YAKIŞANI YAPALIM'

Türkiye düşmanlarına Konya'da oy verilmemesi gerektiğini vurgulayan Tahir Akyürek, "Sizden istirhamım şu, Konya'da Türkiye düşmanlarına ya da Türkiye düşmanlarıyla pazarlık yapanlara, Kandil'deki terör baronlarıyla pazarlık yapanlara asla oy verilmemeli. Burası Selçuklu şehri, Osmanlı şehri. Ecdadımıza yakışır olan nedir? Ecdadının yolunda inancını ve değerlerini bayrak yapanlara, Kızılelma hedefi güdenlere oy verilmeli. Başkalarına oy verilmemeli. Kızılelma nerede şimdi? Gökyüzünde ilk Milli Muharip Savaş Uçağı olarak süzülmeye başladı. Diğer hedeflerimizi de Allah'ın izniyle bir bir gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Resim önizlemesi

Ereğli halkına seslenen Tahir Akyürek, Konya'dan çıkacak 15 milletvekilinin de Cumhur İttifakı'ndan olmasını istedi. Akyürek sözlerini şöyle tamamladı: “Benim ricam şu. Konya'nın 15 milletvekili de Cumhur İttifakı'ndan olsun, AK Parti olsun, Milliyetçi Hareket Partisi olsun. Konya'ya yakışan budur.”

AdminAdmin

YORUMLAR