ureticihaber.com
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 16:18
Advert

Ramazan Yardımı Bahanesiyle 10 Binlerce Lira Dolandıran Şüpheli Yakalandı

Konya’da bir kişi hayır yapmak istediğini öne sürerek bir marketten 38 bin lira değerinde Ramazan kolisi satın almak istediğini söyledi.

ASAYİŞ
Ramazan Yardımı Bahanesiyle 10 Binlerce Lira Dolandıran Şüpheli Yakalandı

Market çalışanları kolileri hazırladı, teslim etti. Şüpheli, ödemeyi havale ile yaptığını söyleyerek kolilerle birlikte gözlerden kayboldu. Polis ekiplerinin titiz çalışmalarıyla dolandırıcı şahıs yakayı ele verdi.

Konya’nın Selçuklu ilçesi Musalla Bağları Mahallesi’nde bulunan bir markete gelen dolandırıcı, market sahibine Ramazan Ayı dolayısıyla yardım kolisi almak ve ihtiyaç sahiplerine dağıtmak istediğini söyledi. Market sahibi ve çalışanları hayırsever görünümlü şüpheliye yardım kolilerini hazırlamak üzere harekete geçti.

MARKET SAHİBİNİN İYİ NİYETİNİ SUİTİMAL EDEREK KAYIPLARA KARIŞTI!

Şüpheli 38 bin lira değerindeki içerisinde gıda malzemeleri bulunan ihtiyaç kolilerinin ödemesini havale yoluyla market sahibinin banka hesabına transfer ettiğini söyledi. Şüphelinin ayrıca gıda maddelerini bal, pekmez, sıvı yağ, tahin gibi maliyeti yüksek ürünlerden seçmesi dikkatlerden kaçmadı. Market sahibi ise şüpheliye güvenerek Ramazan kolilerini teslim etti. Şüpheli, kolileri arkadaşından emanet aldığı arabaya yerleştirdikten sonra gözden kayboldu.

MARKET SAHİBİ SOLUĞU POLİS MERKEZİNDE ALDI

Market sahibi, şüpheli şahıs kolileri alıp uzaklaştıktan bir süre sonra banka hesabını kontrol etti. 38 bin liranın hesabına gelmediğini gören market sahibi vakit kaybetmeden polis merkezinin yolunu tutarak şikâyetçi oldu. Polis ekipleri şikâyetin ardından dolandırıcının peşine düştü. Polis ekiplerinin titiz çalışmaları neticesinde şüphelinin 1988 doğumlu Volkan Koçak olduğu tespit edildi. Yüzlerce kamera kaydını inceleyen emniyet güçleri şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.

SUÇ DOSYASI KABARIK ÇIKAN DOLANDIRICI TUTUKLANDI

Nitelikli dolandırıcılık suçundan hakkında adli işlem başlatılan Volkan Koçak’ın daha önceden de hırsızlık, uyuşturucu madde kullanmak ve dolandırıcılık gibi suçlardan 8 ayrı dosyasının olduğu öğrenildi. Mahkemeye çıkarılan şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

AdminAdmin

YORUMLAR