GÜNCEL

Prof. Dr. Aksoy: Milli Ve Manevi Değerlerimize Sahip Çıkmalıyız

Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katılımıyla gerçekleşti. Gençler üzerinde çeşitli oyunlar oynandığını vurgulayan Prof. Dr. Aksoy, “Selçuk Üniversitesi olarak özümüze, kimliğimize, milli ve manevi değerlerimize yönelik çalışmalar ortaya koyuyoruz.” dedi.

Prof. Dr. Aksoy: Milli Ve Manevi Değerlerimize Sahip Çıkmalıyız

Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesinin 2022 – 2023 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Genel Kurulunda ilk olarak Dekan Prof. Dr. Onur Köksal, fakülte hakkında bilgi verdi.

“BİZLER BİLİMSEL, AKADEMİK DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ”

Selçuk Üniversitesinde büyük bir gelişim ve dönüşüm ortaya koyduklarına dikkat çektiği konuşmasında hantal bir yapı değil, hızlı hareket edebilen bir üniversite hedeflediklerini belirten Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, “Ulusal ve uluslararası sıralama kuruluşlarının yaptığı araştırmalarda önemli dereceler elde ettik. Bütün öğrencilerimizin eğitim imkanlarından eşit bir şekilde yararlanması için gayret ediyoruz. İslami Dayanışma Oyunlarına talip olduk ve ev sahipliğimizi başarıyla yerine getirdik. Sportif etkinlikler için hazırlanan tenis kortu, yüzme havuzu gibi alanlarımızı yeniledik. Çünkü bizler Selçuk Üniversitesinin uluslararası standartlarda eğitim vermesini istiyoruz. Dünyadaki eğitim standartları hangi noktaya evriliyor, hangi noktada tartışılıyor? Akademisyenlerimiz bu alanda yetişsin, yerel tartışmalara girmesinler. Çünkü biz bilimsel, akademik düşünmek zorundayız. Toplumumuzun, üniversitemizin değişimine ancak bu şekilde öncülük edebiliriz.” ifadelerini kullandı.

“AKADEMİSYENLERİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ROL MODEL OLMALI”

Gençler üzerinde çeşitli oyunlar oynandığını ifade eden Prof. Dr. Aksoy, “Özellikle sosyal medya gibi gençlerimizi elimizden almaya çalışan yapılar, gruplar var. Gençlerimize daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor. Bunu yaparken de klasik yöntemlerin geçerli olmadığının farkına varmalıyız. Gençlerin beklentilerine yönelerek hareket etmeliyiz. Her zamankinden daha fazla uyanık olmalıyız. Toplumu tamamen özünden koparmak için ortaya atılan yalanlar var. Sapkın ideolojiler var. Gençlerimizin, tüm bu olumsuzluklardan akademisyenlerimizin yönlendirmesiyle, aydınlatmasıyla kurtulabileceğini biliyoruz. Selçuk Üniversitesi olarak özümüze, kimliğimize, milli ve manevi değerlerimize yönelik çalışmalar ortaya koyuyoruz. Akademisyenlerimiz de bu noktada öğrencilerimiz için rol model olmalı.” dedi.

AdminAdmin