ureticihaber.com
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 15:34
Advert

MHP Konya’da Çifte Bayram Kutlaması

MHP Konya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma programına MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Konya Ülkü Ocakları Başkanı Türker Türkoğlu, MHP Konya Milletvekili adayları ve partililer katıldı.

SİYASET
MHP Konya’da Çifte Bayram Kutlaması

Selçuklu Kongre Merkezindeki program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan yaptı. Karaarslan konuşmasında hem Ramazan Bayramı’nı hem de TBMM’nin kuruluşunun 103. yıldönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Resim önizlemesi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı yaptığı konuşmada, ramazanı uğurlamanın manevi burukluğu ile bayrama kavuşmanın mutluluğunun bir arada yaşandığını söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın da sevincini yaşadıklarını dile getiren Kalaycı, "Bayramlar, kardeşliktir, birliktir, barıştır. Bizi ayırmaya, ayrıştırmaya, aramıza fitne tohumu saçmaya çalışanlara karşı bayramlar verdiğimiz en güçlü cevaptır. 'Bu ülke benim, bu millet benim, bu bayrak benim.' diyen her insanımız bu milletin özbeöz evladıdır.

Resim önizlemesi

Türkiye'de Kürt, Türk, Alevi ve Sünni'nin bir arada huzur içinde yaşadığını vurgulayarak, "Terörün, yöresi olamaz, mezhebi olamaz, etnik kimliği olamaz. Terör, PKK'dır, YPG'dir, FETÖ'dür, DHKPC'dir. Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Akşener işte teröristler sizinle birlikte yürüyenlerdir. Türk ve Kürt ezeli ve ebedi kardeştir.

Artık Türkiye'de iktidarı millet belirlenektedir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin verdiği güç ve karar almada sağladığı imkanlarla birçok alanda atılım yapılmıştır. Türkiye’de milli teknolojiye dayalı sanayileşme hamlesi başlatılmıştır, Türkiye savunma sanayisinde dünyada 5. Sıraya yerleşmiştir.

Resim önizlemesi

Önümüzdeki süreç, Türkiye'nin şahlanacağı bir dönem olacaktır. Tam bağımsızlığa kavuşmuş bir Türkiye'yi inşallah hep birlikte göreceğiz ve yaşayacağız. 14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri var. Allah'a şükürler olsun teşkilatlarımız, adaylarımız, heyecanla, coşkuyla Konya'mızın 31 ilçesinde çalışmalarını yürütüyorlar. Hep beraber Konya'mızda çalmadık kapı bırakmıyoruz, her insanımızla tokalaşıyoruz ve Milliyetçi Hareket Partisi'ne olan teveccühü gördükçe de hemşerilerimizle gurur duyuyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi gümbür gümbür geliyor. Tabii ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da ilk turda açık ara farkla kazanması için Konya'mızda gerekli desteğin sağlanması yönünde varımızı yoğumuzu ortaya koyuyoruz. Ben inanıyorum ki 2018 seçimlerinden daha yüksek bir oyla Cumhurbaşkanı'mıza Konya'mız desteğini verecektir. Elbette Cumhur İttifakı olarak Meclis'te Anayasa'yı da değiştirecek bir güce sahip olmamız, nitelikli çoğunluğu elde etmemiz gerekiyor. Konya'mızda 15 milletvekiline de Cumhur İttifakı olarak talibiz." dedi.

Resim önizlemesi

Katılımcılarla bayramlaşmanın ardından program sona erdi.

AdminAdmin

YORUMLAR