ASAYİŞ

Konya'da( FETÖ/PDY Operasyonu

Konya'da Fethullahçı Terör Örgütü / Parelel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) Silahlı Terör Örgütüne Yönelik Operasyonda, FETÖ'nün sınav sorularını çalarak askeri yapı içerisine yerleştirdiği, askeri okul döneminde ilgilendiği ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden atılan şüphelilerin ardışık aranma yöntemi ile arandığı tespit edildi.

Konya'da( FETÖ/PDY Operasyonu

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerinin yaptığı detaylı çalışmalar neticesinde TSK'a askeri okul sınav sorularını çalarak yerleştirdiği ve sabit (ankesör, kontörlü, büfe) hattan askeri personelin mahrem hizmetler abisi / imamı tarafından ardışık arama yöntemi ile arandığı deşifre edilen 9 şüpheli yapılan başarılı operasyonla yakalandı.

TEM Şube Müdürlüğü'nde alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 5 şüpheli işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Öte yandan örgütünün mahrem hizmetler abisi / imamı tarafından ankesörlü/kontörlü hatlardan aranan şüphelilerin örgütten kopmamaları ve bağlılıklarının devam etmesi amacıyla telefon üzerinden sohbet için buluşma günü ve yeri ayarladıkları öğrenildi.

 

HABER MERKEZİ 

AdminAdmin