ureticihaber.com
HV
06 ARALIK Salı 09:35
Advert

Konya Polisi Suç Makinesi Şahıs Yakaladı

Konya’da camilere ve evlere dadanan hırsız polis ekiplerince yakalandı. Polis ekiplerinin takibi sonucu bir binadan çok sayıda çalıntı musluk ve çeşme malzemesi çıkması üzerine harekete geçen polis ekipleri hırsızlık olayını gerçekleştiren şahsı yakalayarak gözaltına aldı.

ASAYİŞ
 Konya Polisi Suç Makinesi Şahıs Yakaladı

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Meram Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri faili meçhul hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik yaptığı çalışmalar kapsamında, meydana gelen Su Sayacı ve Musluk hırsızlığı olaylarına yönelik uzun süreli yapılan incelemeler sonucu Yaylapınar Mahallesinde bir binada çok sayıda su sayaçları ve musluk başlıkları ele geçirdi. Yapılan araştırmalarda ele geçirilen malzemelerin bir kısmının Meram ve Karatay İlçe Müftülüklerine bağlı camilere ait olduğu, bir kısmının ise evlerden çalındığı tespit edildi.

Meram Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı araştırmalar sonucunda hırsızlık mallarının M.Y.’ye (27) ait olduğu ve bu malzemeleri, 25 adet hırsızlık ve uyuşturucu kullanmaktan suç kaydı olan H.A. ’dan (25) satın aldığı bilgisine ulaşıldı.

Polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar kapsamında Süleymaniye Mahallesinde polis ekiplerini görmesiyle kaçmaya başlayan hırsızlık şüphelisi H.A., yaşanan kısa süreli kovalamacanın ardından yakalanarak gözaltına alındı.

Yapılan üst aramasında üzerinden bir miktar uyuşturucu madde çıkan şahsın 4 adet açıktan hırsızlık, 5 adet mabetten hırsızlık olayının şüphelisi olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan H.A. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Çalınan malzemeleri satın aldığı tespit edilen M.Y. hakkında Hırsızlık Malı Satın Almak Suçundan işlem başlatıldı.

AdminAdmin

YORUMLAR