ASAYİŞ

Konya Emniyeti ‘’Geri Dönüşüm’’ İle Kamufle Edilmiş Makaron Zulasını Patlattı

Konya Emniyet Müdürlüğü devletin vergi kaybına müsaade etmemek adına düzenlediği operasyonlara her gün bir yenisini daha ekliyor.

Konya Emniyeti ‘’Geri Dönüşüm’’ İle Kamufle Edilmiş Makaron Zulasını Patlattı

Her türlü ihbarlar değerlendiriliyor, araştırmalar titizlikle yürütülüyor. Kaçakçılara göz açtırmayan polis ekipleri haksız kazanç ve haksız rekabetin de önüne geçiyor. Konya’da geri dönüşüm atıklarının arasına gizlenen gümrük kaçağı makaronlar herkesi şaşkına çevirdi. Yaklaşık 4 milyon TL değerinde doldurulmuş makarona el konuldu.

Konya’da kaçakçıların akıl almaz yöntemi polis ekiplerini şaşkına çevirdi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Ereğli Yolu Konya girişinde gerçekleştirdiği uygulama sırasında şüphelendiği bir tırı durdurdu.

Ekipler, görünüşte geri dönüşüm için preslenmiş hurda atıkların yüklü olduğu tırda arama gerçekleştirdi. Preslenmiş atıkların arasında koliler dolusu gümrük kaçağı doldurulmuş makaronu tespit eden ekipler Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında tıra el koydu.

PATLATILAN ZULA YAKLAŞIK 4 MİLYON TL DEĞERİNDE!

Ekipler zulalanan yüzlerce koliden 3 milyon 440 bin adet doldurulmuş makarona el koydu. El konulan gümrük kaçağı makaronların piyasa değerinin 3 milyon 850 bin TL olduğu anlaşıldı.

Konuyla ilgili gözaltına alınan Volkan Yeşilyurt ve İzzet Yeşilyurt isimli 2 şüpheli sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelilerin baba oğul olduğu öğrenildi.

AdminAdmin