YEREL

Kılca: Bu Yıl Branş Sayımızı Arttırarak Daha Çok Çocuğumuza Ulaştık

Karatay Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Karatay Yaz Spor Okulları” başladı. Yaz Spor Okullarının Karatay’ı sporun merkezi yapma hedeflerine büyük bir katkı sunduğuna dikkat çeken Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, ilçenin sportif hizmetlerdeki başarı çıtasını her geçen gün yükselttiklerini ifade etti.

Kılca: Bu Yıl Branş Sayımızı Arttırarak Daha Çok Çocuğumuza Ulaştık

Karatay Belediyesi’nin çocukların yaz tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak, sportif yeteneklerini gün yüzüne çıkarmak ve toplumsal iletişimlerini geliştirmek amacıyla düzenlediği Yaz Spor Okullarında eğitimler başladı.

EĞİTİMLERE 5 BİN SPORCU KATILIYOR

Proje kapsamında; Futbol, Basketbol, Oryantiring, Kort Tenisi, Voleybol, Cimnastik, Karate, Taekwondo, Kick Boks, Okçuluk, Masa Tenisi, Satranç, Yüzme ve Güreş olmak üzere toplam 14 farklı spor branşında gerçekleştirilen eğitimlere 5 bin sporcu katılıyor.

KARATAY BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ’NE GEÇME İMKANI

Söz konusu projeyle sporcular, okulların tatile girmesiyle birlikte yaz aylarını en iyi şekilde değerlendirme fırsatı bulurken; yeteneği olan sporcular, hem kendilerini çok daha iyi yetiştirme imkânına kavuşmuş oluyor hem de Karatay Belediyesi Spor Kulübü’ne geçebiliyor.

ÇOCUKLARIMIZIN YETENEKLERİNİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARIYORUZ

Yaz Spor Okullarındaki branş sayısını arttırdıklarını ifade eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “bu yıl daha çok çocuğumuza ulaştık” diyerek, yeni genç yetenekleri ülke sporuna kazandırmayı amaçladıklarını kaydetti.

Gençlerin sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişim süreçlerine katkı sunacak etkinliklere aralıksız devam ettiklerini söyleyen Başkan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak spora, çocuklarımıza ve geleceğimize yatırım yapmaya çok büyük önem veriyoruz. Çocuklarımızın yaz tatillerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlamak, sportif yeteneklerini gün yüzüne çıkarmak ve toplumsal iletişimlerini geliştirmek amacıyla düzenlediğimiz Yaz Spor Okullarımızda eğitimler başladı. Deneyimli antrenörlerimizin gözetiminde sürdürülen Yaz Spor Okullarımızda 14 farklı branşta 5 bin çocuğumuz eğitim alıyor. Bu sene branş sayımızı da arttırarak daha fazla çocuğumuza ulaştık. Geleceğimiz olan çocuklarımızın her alanda başarılı olmasını, her alanda kendilerini ifade edebilmelerini arzu ediyoruz. Bunun için de üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. 29 Ağustos’a kadar sürecek eğitimlerimizde tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum. Çocuklarını spora teşvik ederek kurslarımıza gönderen ailelerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

 

AdminAdmin