YEREL

Karatay'ın Çevre Dostu Projeleri Büyük Beğeni Kazandı

Karatay Belediyesi, çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik konusunda örnek teşkil eden projeleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Bu kapsamda hayata geçirilen "Atığın Sıfır Noktası" ve "1. Sınıf Atık Getirme Merkezi" projeleri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Türkiye Çevre Ajansı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Konya İl Müdürlüğü ve Türkiye’nin farklı il ve ilçe belediyelerinin temsilcilerinden oluşan yaklaşık 60 kişilik teknik heyet tarafından yerinde incelendi.

Karatay'ın Çevre Dostu Projeleri Büyük Beğeni Kazandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Türkiye Çevre Ajansı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Konya İl Müdürlüğü, Türkiye’nin farklı il ve ilçe Belediyelerinin temsilcilerinden oluşan yaklaşık 60 kişilik teknik heyet, Karatay Belediyesinin sıfır atık uygulamalarından Atığın Sıfır Noktası ve 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ni yerinde ziyaret ederek çalışmaları inceledi.

Karatay Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Çevre Mühendisleri Mustafa Çağrı Kaya ve Fatih Çeprek heyete projelerin amaçları, işleyişi, elde edilen başarılar, sıfır atık hedeflerine ulaşmak için uygulanan yenilikçi yöntemler hakkında detaylı bilgi verdi. Heyet üyeleri ise, projelerin uygulanabilirliği ve Sıfır Atık konusunda bilinç ve farkındalık oluşturmak adına önemli çalışmaların hayata geçirildiğine dikkat çekti.

SIFIR ATIK YÖNETİMİNDE ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Sıfır Atık farkındalığını artırmanın yanı sıra bu önemli konuları çok daha geniş bir tabana yaymak amacıyla birçok proje ve etkinliğe imza attıklarını söyledi.

Hasan Kılca; “Çevreye duyarlı projelerimizle geleceğe yatırım yapıyoruz. Atığın Sıfır Noktası ve 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi projelerimizle ve daha birçok projemizle sıfır atık yönetiminde önemli adımlar attık. Bu noktada 3-5 Temmuz tarihlerinde Konya’da düzenlenen “Alternatif Toplama Modellerinin Değerlendirilmesi Çalışma Çalıştayı”na Karatay Belediyesi olarak katılım sağladık. Bakanlığımızın sıfır atık iyi uygulamaları içerisinde yer alan “Atığın Sıfır Noktası” projesini ve daha birçok projemizi çalıştaya katılan uzman kişilere aktardık. Çalıştayın son gününde ise Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Türkiye Çevre Ajansı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Konya İl Müdürlüğü, Türkiye’nin farklı il ve ilçe Belediyelerinin temsilcilerinden oluşan yaklaşık 60 kişilik teknik heyeti Karatay’ımızda ağırladık. Heyet, belediyemizin sıfır atık uygulamalarından Atığın Sıfır Noktası ve 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi yerinde ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Biz sıfır atığın öneminin farkındayız. Bu yüzden sıfır atık farkındalığını artırmanın yanı sıra sıfır atık bilincini çok daha geniş bir tabana yaymak amacıyla birçok proje ve etkinliğe imza atmaya devam edeceğiz. Karatay’ımızda ağırladığımız heyete de ziyaretleri için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

AdminAdmin