ureticihaber.com
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 05:39
Advert

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Hasan Kılca, 30 Ağustos Zaferi ile milletimizin, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu tarihin karanlık sayfalarına nasıl gömebileceğini dosta ve düşmana bir kez daha gösterdiğine vurgu yaptı.

YEREL
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 30 Ağustos Zaferi'nin Kurtuluş Savaşı’nın en büyük zaferi olduğunu belirtti.

Başkan Hasan Kılca, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Nice büyük zaferlerle dolu şanlı tarihimizde milletimizin vatanımızı işgal edenlere karşı son sözü söylediği 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümündeyiz. 30 Ağustos, asil milletimizin asla esir edilemeyeceğini, özgürlüğümüzü simgeleyen ay yıldızlı bayrağı­mızın gönderden asla indirilemeyeceğini ve asırlardır gök kubbemizde yankılanan ezan seslerinin asla susturulamayacağını bütün cihana ilan eden yeniden diriliş fermanıdır.

Kurtuluş mücadelesi, bir milletin var olma ve yaşama arzusunun gönüllerde yükseldiği bir meşale olmuş ve kutlu bir dönem olarak tarihteki ayrıcalıklı yerini almıştır. İstiklalini kendi azim ve kararının kurtaracağına inanan aziz milletimizin desteğiyle ordumuz, 26 Ağustos 1922 sabahı işgal kuvvetlerine yönelik başlattığı taarruz Türk milletinin kararlılığının, mücadele azminin ve hür yaşama iradesinin açık bir kanıtıdır. Bu zaferle aziz milletimiz son sözünü söylemiş, Anadolu ilelebet bir Türk yurdu olarak tescil edilmiştir. 30 Ağustos Zaferiyle milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu iman ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına nasıl gömebileceğini dosta ve düşmana bir kez daha göstermiştir. Tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimizi bölmek isteyen iç ve dış düşmanlar, her zaman karşısında bu asil milletin dik duruşunu, azmini, kararlılığını bulacak ve milletimiz bu topraklar üzerinde hain emelleri olanlara bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerekli cevabı verecektir.

Bize düşen görev ise, her dönem tarih sahnesinde iz bırakan milletimizin mirasını layıkıyla anmak ve kadim milletimizin zor zamanlarında elde ettiği zaferlerin neticesi bu aziz toprakları sonsuza dek korumaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; kutsal vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği bu büyük zaferin 101. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün silah arkadaşlarını; milletimiz ve vatanımız için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyor Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

AdminAdmin

YORUMLAR