GÜNCEL

İletişim Başkanı Altun'a "yeşil pasaport" ziyareti

Anadolu Yayıncılar Derneği öncülüğünde bir grup gazeteci, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a yeşil pasaport taleplerini iletti. Gazeteciler, gerek savaş, gerekse diplomatik kriz dönemleri için yeşil pasaportun acil ihtiyaç olduğunu söyledi.

İletişim Başkanı Altun'a

Anadolu Yayıncılar Derneği öncülüğünde bir grup gazeteci, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'u ziyaret ederek yeşil pasaport talebinde bulundu.

Gazetecilerin gerek savaş zamanlarında gerekse diplomatik krizlerde acil şekilde yurt dışına çıkmaları gerektiğini belirten gazeteciler, "Yeşil pasaport acil ihtiyaçtır" görüşünü dile getirdi.

Ziyarete Kanal7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet, Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Kanal D Ankara Temsilcisi Zafer Şahin, Türk Medya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, gazeteci Oral Çalışlar ve Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan katıldı.

Altun ise gazetecilere her daim yardımcı olduklarını vurgulayarak, yeşil pasaport konusunda ellerinden geleni yapacaklarını, medyanın rahat ve özgür çalışması için destek olacaklarını belirtti.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, "Sayın Fahrettin Altun her daim hem ulusal hem de yerel medyanın sorunlarını çözme noktasında yardımcı olmuştur. Bu konuda da bizlere desteği nedeniyle teşekkür ediyoruz. Yeşil pasaport mesleğimizin önemli bir ihtiyacını karşılıyor. Sayın Altun'a ilgileri nedeniyle teşekkür ederim" dedi.

 

Sinan Burhan ve gazetecilerden oluşan heyet, geçtiğimiz hafta da TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'u ziyaret etmişti.

AdminAdmin