SAĞLIK

Ereğli, Yenilenen Sağlık Tesisleri ile Örnek Oluyor

Ereğli’de sağlık hizmeti sunan sağlık tesislerinin değerlendirme toplantıları İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç başkanlığında gerçekleştirildi. Ereğli İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde sunulan hizmetlerin masaya yatırılması ile başlayan değerlendirme toplantıları, Ereğli Devlet Hastanesi ile Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde yapılan geniş katılımlı toplantılar ile devam etti.

Ereğli, Yenilenen Sağlık Tesisleri ile Örnek Oluyor

Ereğli İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Prof. Dr. Koç, ‘Ereğli ilçemizde birinci basamak sağlık hizmeti sunan tüm tesislerimizin neredeyse tamamına yakınını yenilemiş durumdayız. ‘Sağlık Yatırımlarında Konya Modeli’ ismini verdiğimiz projenin en iyi uygulandığı ilçemiz, ‘Ereğli’ diyebiliriz.

Resim önizlemesi

Devlet, millet dayanışmasının en güzel örneklerini belediyemizin de katkılarıyla projelerimizde görmekten mutluluk duyuyor, hayırsever iş insanlarımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Prof. Dr. Koç, ilçede son yıllarda Sağlık Bakanlığı, belediye ve hayırsever desteği ile 14 sağlık tesisinin yenilendiğini, 5 sağlık tesisinde ise inşaatın devam ettiğini hatırlattı. Projesi tamamlanan ilçe sağlık müdürlüğü ve sağlıklı hayat merkezi ihalesinin Temmuz ayı ortalarında yapılacağını belirten Prof. Dr. Koç, Ereğli 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nde inşaatın hızla devam ettiğini, fiziki durumu yetersiz durumda olan Kazancı ASM’nde de proje çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Aile sağlığı merkezlerinde verilen birinci basamak sağlık hizmetlerinin önemine de değinen Prof. Dr. Koç, yapmış oldukları çalışmalar nedeni ile sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Resim önizlemesi

İlçe Sağlık Müdürlüğü değerlendirmelerinin ardından Ereğli Devlet Hastanesi’ne geçen Prof. Dr. Koç ve hizmet başkanları burada da hastane yöneticileri, hekimler ve sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Ereğli Devlet Hastanesi’nin kendi rolündeki sağlık hizmetlerinin tamamını yerine getirdiğine değinen Prof. Dr. Koç, “Acil servis ve yoğun bakımlarda yapılan düzenlemelerle birlikte hastanede özellikli sağlık hizmetlerinin artması, Konya’ya olan sevk oranlarının düşmesini sağlamıştır” dedi.

Resim önizlemesi

Günün son toplantısını Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde gerçekleştiren Prof. Dr. Koç, “Özverili bir şekilde çalışarak özellikli hizmetleri de vatandaşlarımıza sunan diş hekimlerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Resim önizlemesi

Yapılan değerlendirme toplantılarının ardından yapımı devam eden sağlık tesisi inşaatlarında incelemelerde bulunan Prof. Dr. Koç, inşaatların son durumu hakkında yetkililerden bilgi alarak Ereğli programını tamamladı.

Resim önizlemesi

 

AdminAdmin