YEREL

Çumra Belediyesi'nde E - Belediye Sanal Pos Dönemi Başladı

Çumra Belediyesi, vatandaşların ödemelerini kolaylaştırmak ve ödeme seçeneklerini geliştirmek adına sanal pos ödeme sistemini hayata geçirdi.

Çumra Belediyesi'nde E - Belediye Sanal Pos Dönemi Başladı

E – Belediye Sanal Pos sistemi ile gerçek ve tüzel kişiler belediye borç ödemelerini kredi veya banka kartlarıyla kolaylıkla yapabilecek. E- Devlet ile yapılan ödemelerin yanı sıra hizmete sunulan sanal pos dönemiyle birlikte, ödeme işlemleri bakanlık sistemi üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleşiyor. Çumra Belediye Başkanı Mehmet Aydın konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Çumra Belediyesi olarak E – belediye sanal pos dönemiyle birlikte, ödeme işlemlerindeki kolaylık ve güvenlik standartlarını yükselterek vatandaş memnuniyetini artırmakla birlikte bu yeniliğin, hem belediye hizmetlerinin daha etkin bir şekilde kullanılmasına hem de vatandaşın bulunduğu yerden belediyeye ödeme kanallarını arttırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sanal Pos Sistemi Nasıl Kullanılır?

Ödemelerinizi yapmak için, www.cumra.bel.tr adresine giriş yapıp, “ E – belediye sanal pos ile ödeme” butonuna tıklayın. Açılan sayfada ödenecek borcun sorgu tipini “gerçek kişi” veya “tüzel kişi” olarak işaretledikten sonra, gerçek kişiler için TC Kimlik Numaranızı ve doğum tarihinizi; tüzel kişiler için ise vergi kimlik numarası ve doğrulama kodunuzu girmeniz yeterli olacaktır. Sanal POS ile yapılan ödeme sırasında hata almanız durumunda, tekrar işlem yapmadan belediye ile iletişime geçebilirsiniz.

 

AdminAdmin