ureticihaber.com
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 23:49
Advert

Hasan Kılca: Son 5 Yılda 4 Ayrı Bölgede 1392 Konutun Üretimine Öncülük Ettik

Karatay Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen ve Karatay’daki konut projelerinin 44’üncü hamlesi olan toplamda 600 dairelik Sedirpark Konut Yapı Kooperatifi’nin temeli atıldı. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “İnsanımızın refahını ve huzurunu tesis eden yaşam alanları oluşturmayı sürdürüyoruz. Bu anlayışla belediye olarak son 5 yılda ilçemizin 4 ayrı bölgesinde 1392 konutun üretimine öncülük ettik. Bizler böylece sadece binalar değil, hemşehrilerimiz arasında güçlü bağlar ve kıymetli dostlukların inşasına da katkı sunuyoruz” dedi.

YEREL
Hasan Kılca: Son 5 Yılda 4 Ayrı Bölgede 1392 Konutun Üretimine Öncülük Ettik

Karatay Belediyesi öncülüğüyle kurulan Sedirpark Toplu Konut Yapı Kooperatifi’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı.

600 dairelik projenin temel atma programına Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Karatay İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Karatay Belediyesi Meclis Üyeleri, Karatay Belediye Başkan Yardımcıları, muhtarlar, Sedirpark Kooperatifi’nin üyeleri, hak sahipleri katıldı.

Resim önizlemesi

İNSANIMIZIN REFAHINI VE HUZURUNU TESİS EDEN YAŞAM ALANLARI OLUŞTURMAYI SÜRDÜRÜYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, törende yaptığı konuşmada Sedir Mahallesi’nde (Eski adıyla; Hacıhasan ve Hacısadık Mahallesi) Göreme Sokak, Laleli Sokak, Zaman Sokak, Şemsettin Sami Sokak ve Hıyaban Sokak arasında kalan 40.950 metrekarelik alanda yükselmeye başlayan projeyle ilçedeki prestij ivmesinin daha da yükseleceğini ifade etti.

İlçeye yaptıkları tüm hizmetleri büyük bir özveri, gayret ve heyecanla yaptıklarının altını çizen Başkan Hasan Kılca; “Ecdadımız Avrasya bozkırlarından çıkarak 16 devlet kurup, hâkim oldukları toprakların edebi Türk yurdu olmasını sağlamış ve gittikleri her yere beraberinde zarafet ve medeniyet ulaştırmıştır. Hem Selçuklu Devleti hem de Osmanlı Devleti, sadece bizim topraklarımıza değil, gittikleri her coğrafyaya değer taşımıştır. Selçuklu medeniyetiyle, kültürel zenginliklerini ve İslam’ın adaletini getirmiş ecdadın torunları olarak bizler de şehirlerimizi inşa, imar ve ihya ederken insanımızı en merkeze koyuyoruz. Karatay Belediyesi olarak, bu amaçla insanımızın refah ve huzurunu tesis edecek yaşam alanları oluşturmayı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Resim önizlemesi

SON 5 YILDA 4 AYRI BÖLGEDE 1392 KONUTUN ÜRETİMİNE ÖNCÜLÜK ETTİK

Hasan Kılca; belediye öncülüğünde başlatılan Sedirpark ve Karatay Belediyesi öncülüğünde yürütülen diğer konut hamleleri hakkında da bilgi verdi.

2019’da göreve geldikleri günden bu yana pek çok projeye öncülük ettiklerini belirten Kılca, sözlerini şöyle sürdürdü; “Karatay Belediyesi olarak son 5 yılda 252 konutluk Akıncıpark, 228 konutluk Akasyapark ve 312 konutluk Aksapark projemizi hayata geçirdik. Bugün de bu yaşam alanı projemize bir yenisini ekleyerek, 44’üncü toplu konut hamlemiz olan 600 konutluk Sedirpark’ın temelini hep birlikte atıyoruz. Böylece son 5 yılda ilçemizin 4 ayrı bölgesinde başlattığımız toplu konut hamlelerimizle birlikte toplamda 1392 konutun üretimine öncülük etmiş oluyoruz. Projemizi; Sedirler Mahallesi (Eski adıyla Hacıhasan ve Hacısadık Mahallesi, Göreme Sokak, Laleli Sokak, Zaman Sokak, Şemsettin Sami Sokak ve Hıyaban Sokak arasında kalan 40.950 metrekarelik alana konumlandırdık. Yani Sedir Park Konut Yapı Kooperatifimiz, Ali Ulvi Kurucu Caddesi, Sedirler Caddesi, Fetih Caddesi ve Keçeciler Caddesi arasında; bölgenin önemli merkezilerinden biri olacak. 25 bloktan oluşan projemizi, 3+1 ve 2 tip de 2+1 konseptinde tasarladık. Belediyemiz öncülüğünde kurulan tüm kooperatiflerin en temel amacı, arsa sahiplerimizle gerekli anlaşmaları sağlayarak ilçemizin ve bölgemizin kentsel dönüşümünü hızlandırmaktır.  Bu sayede ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu düzenli şehirleşme de hızlandığı gibi, şehrimizin ve insanımızın ihtiyaç duyduğu konut arzının artışına da öncülük etmiş oluyoruz. Şunu da ifade edelim; bizler ilçemizde sadece yeni konutlar değil; aynı zamanda Konyamıza, Karatayımıza ve hemşehrilerimize en iyi yaşam alanları sunuyoruz. Sadece binalar değil, aynı zamanda hemşehrilerimiz arasında çok daha güçlü ve sosyal bağlar ile kıymetli dostlukların inşasına da katkı sunmuş oluyoruz. Dolayısıyla bugün burada attığımız temeller, sadece binaların değil, aynı zamanda geleceğimizin de temelleridir. Bu duygu ve düşüncelerle; teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor; 44’üncü toplu konut hamlemiz olan Sedirpark projemizin ilçemize, şehrimize ve insanımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Resim önizlemesi

KARATAY BELEDİYESİ, ÜLKEMİZİN KONUT ÜRETİMİNDE ÖNCÜ BELEDİYELERDEN BİRİSİ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Karatay’ın geleceğe hızlı ve emin adımlarla ilerlediğini ifade ederek; Sedirpark’ın da konumu ve kalitesiyle bölgeye cazibe kazandıracağını kaydetti.

İlçe Başkanı Mehmet Genç şöyle devam etti; “Karatay Belediyemiz yaptığı yatırımlarla ilçemizin çehresini değiştirerek Karatay’ımıza değer katmıştır. Sedirpark Konutları da bölgenin kentsel dönüşümünü hızlandıracak. Proje aynı zamanda konut ihyacına da destek olarak bölgenin büyük bir ihtiyacını giderektir. Belediyemiz hem Konya’da hem de Türkiye’de konut üretiminde önde gelen ilçelerden biridir. Sedirpark Konutlarının yapımının en kısa sürede kazasız belasız tamamlanmasını temenni ediyorum. Böyle güzel bir proje için belediye başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum”

SEDİRPARK PROJESİ, İNSANIMIZA MODERN GÜVENLİ YAŞAM ALANLARI SUNARAK KARATAY’IN ÇEHRESİNE DEĞER KATACAK

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş da Sedirpark projesinin ilçeye ve Konyalılara hayırlı olması temennisinde bulundu.

Mustafa Uzbaş; “Toplu konut projeleri, barınma ihtiyacının çok ötesinde insanların huzurlu, güvenli ve sağlıklı yaşam alanlarının da temini açısından çok önemlidir. Karatay Belediyemiz de özellikle son 5 yılda 4 bölgede öncülük ettiği toplu konut hamleleriyle başarılı bir işe imza atmış ve bunu bambaşka seviyelere taşımıştır. Belediyemizin son projesi olan Sedirpark da işte bu anlayışın somut bir örneğidir. Toplamda 600 daireden oluşan bu proje, modern güvenli yaşam alanları sunarak Karatay’ın çehresine değer katacaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de aramızdaki güçlü dayanışmayla Konyamızı çok daha güzel yarınlara hep birlikte taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Resim önizlemesi

Konuşmaların ardından Hacıhasan ve Hacısadık Mahallesi, Göreme Sokak, Laleli Sokak, Zaman Sokak, Şemsettin Sami Sokak ve Hıyaban Sokak arasında kalan 40 bin 950 metrekarelik alana konumlandırılan; Ali Ulvi Kurucu Caddesi, Sedirler Caddesi, Fetih Caddesi ve Keçeciler Caddesi arasında kalan bölgede hayata geçirilen 600 dairelik Sedirpark Konut Yapı Kooperatifi’nin temeli, protokol üyeleri ve hak sahipleri tarafından dualar eşliğinde atıldı.

AdminAdmin

YORUMLAR