YEREL

Başkan Pekyatırmacı, Yaz Spor Okulları futbol branşında eğitim gören öğrencileri ziyaret etti.

Başkan Pekyatırmacı, “Futbolda son günlerde elde ettiğimiz başarılar ne kadar doğru bir işi yürüttüğümüzü, ne kadar doğru neticeleri elde ettiğimizi de gösterdi” dedi.

 Başkan Pekyatırmacı,  Yaz Spor Okulları futbol branşında eğitim gören öğrencileri ziyaret etti.

Selçuklu Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yaz Spor Okullarında eğitimler başladı. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Türkiye'nin en kapsamlı ve en büyük spor okullarından biri olan Selçuklu Belediyesi Yaz Spor Okulları kapsamında Selçuklu Belediyesi Stadyumu’nda futbol branşında eğitim alan spor okulu öğrencilerini ziyaret etti. Spor Okullarında eğitim gören sporcuların antrenmanını izleyen Başkan Pekyatırmacı, antrenörlerden çalışmalar hakkında bilgi alırken çocuklar ve aileleri ile de sohbet etti.

Resim önizlemesi

Ziyarette Başkan Pekyatırmacı’ya Selçuklu Belediyespor Kulübü Başkanı Mustafa Yavuz Tezcan da eşlik etti.

Başkan Pekyatırmacı,“ Müsabakalarda şampiyonluklar kazanmaya inşallah bu gençlerimizle birlikte devam edeceğiz”

Spora verdikleri önemden bahseden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuklu Belediyesi Stadyumunda çocuklarımızla birlikteyiz. Spor okullarımız başladı yaz döneminde
futbola çok büyük bir ilgi var. Şu anda 2 bin 843 çocuğumuz yaz dönemi spor okullarımızda, futbol branşında burada bizimle birlikteler. Burada farklı yaş gruplarından çocuklarımız haftanın belli günlerinde eğitim faaliyetlerine katılıyorlar. Spor okullarındaki ilk başlangıçtan sonra hocalarımızın liderliğinde, hocalarımızın öncülüğünde tespit ettiğimiz yetenekli çocuklarımızı da lisanslı sporcu olarak kayıtlarını yapmış oluyoruz. Biz arzu ediyoruz ki, Selçuklumuzda çok sayıda gencimiz var, çok sayıda çocuğumuz var. Spor okulları marifetiyle bu çocuklarımızı hem gündelik hayatta spor disiplinine kavuşturalım onları tabletten, televizyondan, bilgisayardan, telefondan uzak tutalım ve onlara bir hayat disiplini sağlayalım. Bununla birlikte de tabii ki yetenekli çocuklarımızı keşfederek buradan lisanslı sporcularımızı alarak hem profesyonel spor kulüplerimize hem milli takımımıza yeni sporcuları yetiştirelim istiyoruz. Biz Selçuklu Belediyespor Kulübü olarak bu zamana kadar aslında altyapı anlamında çok önemli işleri başardık. Özellikle futbolda son günlerde elde ettiğimiz başarılar

Resim önizlemesi

ne kadar doğru bir işi yürüttüğümüzü, ne kadar doğru neticeleri elde ettiğimizi de gösterdi. Geçtiğimiz haftalarda U16 takımımız Türkiye şampiyonu olmuştu. Geçen hafta sonu yapılan müsabakalardan sonra U17 Futbol takımımız da Türkiye ikinciliğini almaya hak kazandı. Ben bütün sporcularımızı tebrik ediyorum. Değerli hocalarımızı, sporcularımızı, antrenörlerimizi, kulüp yönetimimizi, spor müdürlüğü, ekibimizi hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Çok önemli başarılara imza attılar ve inşallah bu başarılarımızı artırarak devam ettireceğiz. Hem kulüp faaliyetleri olarak hem de profesyonel anlamda milli sporcularımızla birlikte ulusal ve uluslararası müsabakalarda madalya almaya, şampiyonluklar kazanmaya inşallah bu gençlerimizle birlikte devam edeceğiz.” dedi.

Resim önizlemesi

Selçuklu Belediyespor Kulubü futbol branşında elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiriyor. Bu anlamda bu sezon U14, U15, U16, U17 ve U18 takımları Konya Şampiyonu olarak Konya futbol tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Yine U16 takımı Türkiye Şampiyonu olurken U17 takımı ise Türkiye ikincisi oldu.
 

AdminAdmin