SAĞLIK

Akşehir Sağlığı Büyük Projelerle Gelişiyor

Akşehir’de sağlık hizmeti sunan sağlık tesislerinin 2024 yılı ilk 4 ay değerlendirme toplantıları İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç başkanlığında gerçekleştirildi

Akşehir Sağlığı  Büyük Projelerle Gelişiyor

Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde sunulan hizmetlerin masaya yatırılması ile başlayan değerlendirme toplantıları, Akşehir Devlet Hastanesi ile Akşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde yapılan geniş katılımlı toplantılar ile devam etti.

Resim önizlemesi

Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Prof. Dr. Koç, aile sağlığı merkezlerinde verilen 1. Basamak sağlık hizmetlerinin önemine değinerek yapmış oldukları çalışmalar nedeni ile sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Özellikle tarama ve aşılama programları sayesinde ülkemiz geleceği adına çok önemli hizmetlerin aile hekimlikleri tarafından sunulduğunu belirten Prof. Dr. Koç, gelecek nesillere kaliteli bir sağlık altyapısı bırakmanın önemine vurgu yaptı.

Resim önizlemesi

Tüm Konya’da olduğu gibi Akşehir’de de birinci basamak sağlık hizmetleri sunulan sağlık tesislerinin çağdaş standartlara ulaşması adına çalışmalar yaptıklarını ifade eden Prof. Dr. Koç, “Akşehir 3 Nolu Hacı Ahmet Makascı ASM, Akşehir 6 Nolu Ünal Cumbul ASM, Akşehir Yeter Camcı ASM ile Akşehir Çakıllar ASM’ni Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere belediye ve hayırseverlerimizin verdiği desteklerle tamamlamış durumdayız. Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü, sağlıklı hayat merkezi, Akşehir 1 Nolu ASM ile 2 Nolu ASM inşaatımızda hızla devam etmektedir” diyerek inşaatların tamamlanması ile birlikte Akşehir’de 1.basamak sağlık hizmeti sunan binalarımızın tamamına yakını yenilenmiş olacaktır” dedi.

 

İlçe Sağlık Müdürlüğü değerlendirmelerinin ardından Akşehir Devlet Hastanesi’ne geçen Prof. Dr. Koç ve hizmet başkanları burada da hastane yöneticileri, hekimler ve sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Akşehir Devlet Hastanesi ek hizmet bina inşaatının hızlı devam ettiğini görmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Koç, Akşehir Devlet Hastanesi’nin bölge için önemli olduğunu söyledi. Akşehir’den Konya’ya olan sevk oranlarında ciddi düşüş olduğunun altını çizen Prof. Dr. Koç, “Hastanemizde 2024 yılı ilk 4 ayı içerisinde 683’ü A,B,C grubu kabul edilen özellikli ameliyatlar olmak üzere toplamda 1.067 ameliyat gerçekleştirilmiştir. Anjiyo ünitemizin de açılması bu sayıların düşmesinde önemli rol oynamıştır” dedi. Prof. Dr. Koç, Akşehir Devlet Hastanesi’nde 2024 yılı ilk 4 ayı içerisinde toplamda 233 bin 312 vatandaşın tedavi hizmeti aldığını bunlardan 87 bin 312’sinin acil servis hastası olduğunu da vurguladı.

 

Günün son toplantısını Akşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde gerçekleştiren Prof. Dr. Koç, burada diş hekimleri ile bir araya geldi. Akşehir’de diş rahatsızlığı olan vatandaşların randevu sorunu yaşamadığını ve aynı gün içerisinde randevu alabildiklerini söyleyen Prof. Dr. Koç, ‘Fedakârca çalışarak özellikli hizmetleri de vatandaşlarımıza sunan diş hekimlerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Yapılan değerlendirme toplantılarının ardından yapımı devam eden sağlık tesisi inşaatlarında incelemelerde bulunan Prof. Dr. Koç, inşaatların son durumu hakkında yetkililerden bilgi alarak Akşehir programını tamamladı.

AdminAdmin