ureticihaber.com
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 16:28
Advert

Yunak'ta Trafik Haftası Etkinliği

Karayolu Trafik Haftası nedeniyle, Yunak Kaymakamlığının himayelerinde İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile çeşitli etkinlikler yapılıyor.

YEREL
Yunak'ta Trafik Haftası Etkinliği

Emniyet ve Jandarma Trafik Tescil ve Denetleme büro personeli ve diğer paydaş kurumların katılımıyla vatandaşlara ve öğrencilere trafiğin bu yılki mottosu olan "Bu Yolda Sana Çok Güveniyoruz" başta olmak üzere, "Yayalar Kırmızı Çizgimiz" ve Trafikte Her Yıl Daha İyiye" kampanyaları hakkında çeşitli etkinlikler yapıldı. Çocuklar, yayalar, sürücüler ve yol kullanıcılarına bilinçlendirme adına gerek görsellerle, gerek vatandaşlarla bir araya gelerek trafik kuralları ve kurallara uymanın önemi vurgulandı. Yunak'ta bulunan okullarda öğrencilere yönelik olarak trafik güvenliği konusunda eğitim verildi. Bu kapsamda ilk önce Atatürk İlkokulunda Trafik Haftası kapsamında 60 öğrenciye bilgilendirme, tanıtım ve gösteri faaliyetleri yapıldı. Etkinlikler kapsamında genel trafik konuları, kişisel güvenlik, araçların tanıtımı, düdük ve broşür dağıtımı yapılarak öğrencilere bilgilendirme, tanıtım ve gösteri faaliyetleri yapıldı.

Yapılan faaliyetlere; Yunak Kaymakamı Murat Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, İlçe Emniyet Amiri Ufuk Başlık, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin İmren'in yanısıra diğer yetkililer de katıldı.

AdminAdmin

YORUMLAR