EĞİTİM

Yunak'ta 'Haydi Bil Bakalım' Yarışmasında Birinci Saray Ortaokulu

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği"Haydi Bil Bakalım" yarışması Yunak ilçe finali yapıldı.

Yunak'ta 'Haydi Bil Bakalım' Yarışmasında  Birinci Saray Ortaokulu

Borsa İstanbul Yatılı Bölge Ortaokulu Çok Amaçlı Salonunda yapılan ve Yunak Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı final yarışmasının sonunda; Saray Ortaokulu 80 puanla birinci oldu. İkinciliği 65 puanla Borsa İstanbul Yatılı Bölge Ortaokulu alırken üçüncülüğü 60'ar puanla Orhan Erdem İmam Hatip Ortaokulu, İnönü Ortaokulu ve Hursunlu Ortaokulu paylaştılar.

Böylece Yunak Saray Ortaokulu Konya'da yapılacak olan ve tüm ilçe birincilerinin katılacağı yarışmada ilçeyi temsil edecek.

Yarışma sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, yarışmada gösterilen performasyondan memnun olduğunu dile getirerek, yarışmada görev alan jüri üyelerine, bilgisayar formatör ve sunucu öğretmenlere ve emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Yunak Kaymakamı Murat Karahan da, İlçe Finali Yarışmasına katılan okulları tebrik ederek öğretmen ve öğrencileri kutladı.

AdminAdmin