YEREL

Yunak’ta 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma programı yapıldı

Konya’nı Yunak İlçesinde 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Kutlama programı düzenlendi .

Yunak’ta 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma programı yapıldı

Kurtuluş Savaşı'nın Amacını ve Ruhunu, Milletimizin Bağımsızlık İstek ve azmini dile getiren İstiklal Marşı’nın Kabulünün 102. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle Yunak Cemal Karacan Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladıkları ilçe programı, Orhan Erdem İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Törene, Yunak Kaymakamı Murat Karahan, Ilçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, protokol üyeleri ile okul- kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Didem Konuk'un günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapması, Mehmet Akif Ersoy'a ait belgeselin izlenmesi, "Ordunun Duası", "Bayrak" ve "Birlik" şiirlerinin okunması, oratoryo gösterisinin sunulması ile devam etti.

Program, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü nedeniyle İlkokul öğrencileri arasında düzenlenen İstiklâl Marşını Ezbere En Güzel Okuma Yarışmasında birici olan öğrencinin Istiklal Marşı'nı okuması ve dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

AdminAdmin