ureticihaber.com
HV
16 TEMMUZ Salı 00:19
Advert

Vali Özkan : ‘’Bayramlar; Toplumsal Birlikteliğin Harcı, Manevi Değerlerimizin Bereketli Mevsimidir’’

Konya Valisi Vahdettin Özkan Kurban Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

GÜNCEL
Vali  Özkan : ‘’Bayramlar; Toplumsal Birlikteliğin Harcı, Manevi Değerlerimizin Bereketli Mevsimidir’’

Vali Özkan Mesajında : ‘’ Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı, ihtiyaç sahiplerinin sevindirildiği bir Kurban Bayramı’nı daha idrak etmenin huzuru içindeyiz. Yüce Allah’ın müminlere sevinç ve mutluluk kaynağı olarak armağan ettiği, inanç ve adanış nişanesinin bereketli mevsimi olan bu kutsal zaman dilimleri gönllere huzur ve merhamet bahşetmektedir.

Hoşgörünün egemen olduğu, güzel duyguların paylaşıldığı, toplumsal barışı güçlendiren, tüm İslam alemini kaynaştıran  bu müstesna günlerde yoksulu gözetme, muhtaçla paylaşma gibi yüce değerler de en üst seviyeye çıkar. Umutlar canlanır, manevi değerlerimiz pekişir. Birbirimizi hatırlamaya, kardeşlik ahdimizi yenilemeye, dostlukları pekiştirmeye, dargınlık ve düşmanlıkları terk etmeye vesile olur. Bu kutsal değerlerin  getirdiği hayır, iyilik, merhamet ve berekete insanlığın çok fazla ihtiyacı vardır. Bayramların bize hatırlattığı yüksek insani vasıflar ile ecdadımızdan miras bu değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılması en büyük zenginliğimiz ve temennimizdir. 

Tüm dünyanın gözü önünde İsrail devletinin mazlum Filistin halkına uyguladığı vahşet ve zulüm nedeniyle buruk karşılayacağımız bu Kurban Bayramının tüm Dünya’da barışa, merhamete ve dayanışmaya vesile olmasını temenni ederk tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyorum.’’ Dedi

AdminAdmin

YORUMLAR