ureticihaber.com
HV
01 ARALIK Perşembe 03:37
Advert

TYSD Meram Şubesi, Cumhuriyet bayramını kutladı

Türkiye Yardımseverler Derneği(TYSD) Meram Şubesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99.yıl dönümünü, Üyelerinin, derneğe maddi ve manevi olarak destek olanların ve konuklarının katıldığı Cumhuriyet Balosu ile kutladı.

GÜNCEL
TYSD Meram Şubesi,  Cumhuriyet bayramını kutladı

Anemon Otel’dedüzenlenen Cumhuriyet Balosunun açılışında konuşan TYSD Meram Şubesi Başkanı Suat Altan katılanlara teşekkür ederek, “ Derneğimiz 19 Şubat 1928’de, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün önderliğinde kuruldu. Derneğimizin adı yine Atatürk tarafından Türkiye Yardımseverler Derneği olarak verilmiştir. Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve saygı ile anıyoruz. Derneğimize bugüne kadar yaptığınız yardım ve desteklerden dolayı herkese teşekkür ediyorum. Özellikle Atütürk devrimleri ve ilkeleri ışığında, laikliğe, kadın haklarına ve Cumhuriyetimize ve bağımsız Türkiye’ye sahip çıkmaya devam edeceğiz. Baloya katılarak destek verdiğiniz için siz değerli konuklarımıza da teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum” dedi.  

Konuşmaların ardından balo, müzik eşliğinde zeybek oyunları ile devam etti. Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendiren TYSD Korosuna konuklarda coşku ile eşlik ettiler.

 Cumhuriyet Balosu tüm konukların ellerinde bayraklarla ayakta söylediği, Sarı saçlım, mavi gözlüm ile İzmir Marşı ve Gençlik Marşının coşku ile söylenmesi ile sona erdi. Cumhuriyet Balosuna katılanlar,  böylesine anlamlı bir balo düzenledikleri için TYSD Meram Şubesi yöneticilerine teşekkür etti.

 

AdminAdmin

YORUMLAR