ureticihaber.com
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 06:57
Advert

TİMAV, YKS Şampiyonlarını Ödüllendirdi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nde (YKS) Türkiye genelinde ilk yüze giren İmam Hatip Liseli öğrenciler, Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından İstanbul’da ödüllendirildi.

GÜNCEL
TİMAV, YKS Şampiyonlarını Ödüllendirdi

2023 YKS Şampiyonları Ödül Töreni, Üsküdar Belediyesi’nin katkılarıyla YSK’de ilk 100’e giren 6 farklı şehirden öğrencilerin katılımıyla TİMAV tarafından organize edildi.

Üsküdar Belediyesi’ne ait Valide Sultan Vapuru’nda gerçekleştirilen törene TİMAV Genel Başkanı Dr. Sami Bayrakcı ve TİMAV yönetim kurulu üyelerinin yanısıra Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Mete Yapıcı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Semih Durmuş, öğrenciler, velileri ve okul idarecileri katıldı.

Resim önizlemesi

Geleneksel Hale Getirmeyi Planlıyoruz

Törende konuşan TİMAV Genel Başkanı Sami Bayrakcı, İmam Hatipli gençlere gösterdikleri üstün başarıyla kendilerine yaşattıkları onurdan dolayı teşekkür etti. Gençlerin bu başarılarının artarak devam edeceğine olan inançlarını dile getiren Bayrakcı, gençlere İmam Hatipli olmanın ayrıcalığını bir ömür yaşayarak tecrübe edeceklerini, bu ayrıcalığın hem büyük bir onur vesilesi hem de büyük bir sorumluluk olduğunu dile getirdi. Üsküdar Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl ilk defa gerçekleştirdikleri YKS Şampiyonları Ödül Törenini geleneksel hale getirmeyi planladıklarını söyleyen Bayrakcı, İmam Hatip Liselerinin ortaöğretimde kapladığı yüzdelik alandan çok daha fazla başarı yüzdesi elde ettiklerinin altını çizdi.

Resim önizlemesi

 

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul, İmam Hatiplerin akademik başarısının her yıl arttığını söyleyerek bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür etti. YKS’de derece yapan öğrenciler için düzenlenen bu törenin çok anlamlı olduğuna ifade eden ve organizasyon için TİMAV’a teşekkür eden Erkul, İmam Hatip öğrencilerinin bu tür organizasyonlarla moral ve motivasyonlarının yükseldiğine dikkat çekti.

Resim önizlemesi

 

İnsanlık, Sizlerden Hizmet Bekliyor

Törende konuşan Konya milletvekili ve TİMAV Yönetim Kurulu üyesi Selman Özboyacı da gençleri ve ailelerini başarılarından dolayı tebrik etti. Özboyacı bu başarının daha da ileriye taşınmasını temenni ettiği konuşmasında Müslüman coğrafya halklarının ve hatta tüm insanlığın bu gençlerden hizmet beklediğinin altını çizdi. 28 Şubat’ta İmam Hatiplere reva görülen zulme değinen Özboyacı, o günlerin geride kaldığını, bugün İmam Hatiplilerin başarılarıyla gündemi belirleyen insanlar haline geldiğine dikkat çekti.

Tören İstanbul, Konya, Bursa, İzmit, Samsun ve Mersin’den dereceye giren öğrencilere hediyelerin takdim edilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

AdminAdmin

YORUMLAR