KÜLTÜR - SANAT

Temsili Nasreddin Hoca İlker Ayrık Oldu

5-10 Temmuz tarihlerinde bu yıl kutlanacak 65’nci Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği programı Akşehir Belediye Başkanı Dr. A. Nuri Köksal tarafından bugün saat 14.00’de düzenlenen basın toplantısı ve canlı yayınla kamuoyuna açıklandı.

Temsili Nasreddin Hoca İlker Ayrık Oldu

Temsili Nasreddin Hoca İlker Ayrık Oldu

Temsili Nasreddin Hoca’yı canlandıracak isim Tiyatro, Sinema ve Dizi Oyuncusu, Yönetmen, TV Programı Sunucusu, Seslendirme Sanatçısı İlker Ayrık olacak.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Ayrık, hatırlanacağı üzere, 2005-2006 sezonunda Aykut Taşkın ile birlikte Pervasız Tiyatro'yu kurmuştu.

 

İLKER AYRIK KİMDİR?

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, Yönetmen, programı sunucusu, seslendirme sanatçısı. 16 Ekim 1979, Balıkesir doğumlu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. 2005-2006 sezonunda Aykut Taşkın ile birlikte Pervasız Tiyatro'yu kurdu.

2008-2009 sezonunda Cimri oyunu ile Kent Oyuncularına katıldı. Tiyatro aktörlüğünün yanı sıra, 2002'de beri birçok sinema, ve reklam çalışması yaptı.

Geniş Aile dizisinde Mürsel karakterini başarılı bir şekilde canlandıran İlker Ayrık, 2018’de öğrencileriyle birlikte sunduğu Acayip Tipler adlı komedi programıyla da ilgi gördü.

Şimdiye dek 36 film ve dizide rol alan, ayrıca seslendirmeler yapan İlker Ayrık, en uzun süre oynadığı dizlerden Geniş Aile’de Mürsel, Seksenler dizisinde ise karakterini canlandırdı.

 

AdminAdmin