GÜNCEL

Selçuk Üniversitesinde ‘Kolorektal Cerrahide Güncel Yaklaşımlar’ Kursu

Selçuk Üniversitesi ile Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneğince (TKRCD) düzenlenen “Kolorektal Cerrahide Güncel Yaklaşımlar” konulu kurs programının açılışı gerçekleştirildi. 2 gün sürecek kurs programında “Kolon Kanseri”, “Rektum Kanseri”, “Proktoloji” ve “Pelvik Taban Hastalıkları” konu başlıklarında oturumlar gerçekleştirilecek.

Selçuk Üniversitesinde ‘Kolorektal Cerrahide Güncel Yaklaşımlar’ Kursu

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Çiftci, Sultan Alparslan Kültür Merkezinde düzenlenen kursun açılış programında, Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği iş birliğinde düzenledikleri önemli bir programda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Selçuk Üniversitesi olarak Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Akşehir Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile sağlık alanda önemli hizmetlerde bulunduklarını belirten Prof. Dr. Çiftci, “Sağlık eğitimi içerisinde bu tür organizasyonların Üniversitemizde yapılması bizleri memnun ediyor ve toplantılara katılmaktan da kıvanç duyuyoruz. Bu tür programların devam etmesini ve kursumuzun faydalı olmasını diliyorum.” dedi.

“HASTA HİZMET KALİTESİNİ ARTIRMAYI AMAÇLIYORUZ”

TKRCD Başkanı Prof. Dr. Ayhan Kuzu da amaçlarının tüm Türkiye’de kolorektal hastalıkların tanı ve tedavisini belirli standartlara yükseltebilmek olduğunu söyledi. Hastalara sunulan hizmetin kalitesini de artırmayı hedeflediklerini aktaran Prof. Dr. Kuzu, “Dernek olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmaları bir çıta daha yükselttik. Bu yıl yeterlilik sınavı da açıyoruz. Ülkemizde yetişen insanların donanımını artırmayı, bilgi kalitesiyle de hasta hizmet kalitesini yükseltmeyi amaçlıyoruz. Meslektaşlarıma kurs programına katılımları için teşekkür ediyor, başarılı bir kurs olmasını diliyorum.” diye konuştu.

TKRCD Kurslar Sorumlusu Prof. Dr. İlker Sücüllü ise dernek olarak düzenledikleri kurslar hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Sücüllü, “Kolorektal Cerrahide Güncel Yaklaşımlar” konulu kurs programının gerçekleşmesinde Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi, TKRCD Kurs Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Acar ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Kurs programı Prof. Dr. Adil Kartal ve Prof. Dr. Ayhan Kuzu’nun başkanlığındaki “Kolon Kanseri” oturumuyla devam etti.

Programa Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Koplay, alanında uzman hekimler, öğretim elemanları ile öğrenciler katıldı.

AdminAdmin