ureticihaber.com
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 15:23
Advert

NEÜ Hukuk Fakültesi Türkiye 3’üncüsü oldu

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Hukuk Fakültesi, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden üniversitelerin hukuk fakültelerinden takımların katıldığı 7. Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması Arabuluculuk Aşaması’nda Türkiye üçüncüsü oldu.

GÜNCEL
NEÜ Hukuk Fakültesi Türkiye 3’üncüsü oldu

Türkiye ve yurtdışındaki ticari aktörler arasında ortaya çıkan uyuşmazlıkların çözümü ve arabuluculuk hizmetleri sunan İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) bünyesinde faaliyet gösteren Genç ISTAC tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması’nın Arabuluculuk aşamasında NEÜ Hukuk Fakültesi bünyesinde kurulan takım Türkiye 3’üncüsü oldu. Türkiye’nin köklü hukuk fakültelerinin de yer aldığı yarışmada NEÜ Hukuk Fakültesi takımı, jüri değerlendirme puanlarıyla Türkiye 3’üncüsü olmaya hak kazandı.
Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden üniversitelerin hukuk fakültelerinden takımların katıldığı 7. Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması Arabuluculuk Aşaması’nda ilk üçe girenler Özyeğin Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi oldu. Dereceye giren takımlara para ödülü verildi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Hukuk Fakültesi takım üyeleri ise şu şekilde:

Ali Han ERGÜN

Fatih ERŞAHİN

Gizem Nur KARABULUT

Senem Seviye YALÇIN

Musa Mertcan YAPRAK

Fatma KASAP

TAKIM KOÇU

Av. Mehmet Can DALARDIÇ (NEÜ Hukuk Fakültesi ilk mezunlarından)

 

AdminAdmin

YORUMLAR