EĞİTİM

Murat Yiğit "Eğitimle Güçlüyüz"

Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarma gayretini "#Eğitimle Güçlüyüz" sloganıyla her geçen gün artırıyor.

Murat Yiğit

AFAD koordinesinde yaptığımız çalışmalar kapsamında; İl Milli Eğitim Müdürlüğünün  öncülüğünde okullar tarafından  yürütülen "Deprem Bölgesindeki Çocuklarımızın İhtiyaç Malzemeleri" kampanyası kapsamında toplanan bebek bezi, bebek maması, kırtasiye, oyuncak, kıyafet ve çeşitli malzemelerden oluşan ilk sevkiyat Adıyaman'a gönderildi.

 

Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  ve  Selçuklu İlçesindeki okullar tarafından Hatay'a gönderilen 2 bin kişilik kahvaltı malzemesi depremzedeler  ve bölgede görevli personelin istifadesine sunuldu.

Defne ilçesindeki Harbiye Çadır Merkezinde bulunan Mehmetçik Okullarında lise ve ortaokul düzeyinde DYK'lar açılmıştır. 400 öğrenci kaydı yapılan Mehmetçik Okulunda, aralarında  Konya’dan  ve farklı illerden gelen gönüllü öğretmenler görev yapmaktadır.

Selçuklu Şükriye Onsun İlkokulu organizesinde toplanan bağışlarla temin edilen 6 adet konteyner, halı ve minder takımları ile çamaşır ve kıyafetler, depremden etkilenen vatandaşlara  ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Kulu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından üretilen odun sobaları, depremzede vatandaşlara ulaştırılmak üzere Hatay'a gönderildi.

Çumra Mesleki Eğitim Merkezi tarafından İlçe Belediyesinin de katkılarıyla üretilen 450 adet battaniye depremzedelere ulaştırılmak üzere Kızılay'a ve ilçedeki depremzedelere teslim edildi.

Depremzede vatandaşlarımız için Selçuklu ilçemizde görev yapan eğitim yöneticisi, öğretmen, personel ve velilerimizin katkılarıyla temin edilen 5 konteyner, 1 portatif anaokulu, 4 seyyar tuvalet ve 4 seyyar banyodan oluşan ikinci sevkiyat İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit tarafından Malatya'ya uğurlandı.

AdminAdmin