ureticihaber.com
HV
01 ARALIK Perşembe 03:32
Advert

Milletvekili Sorgun'dan Tepki ,Toplumsal Barışımıza Zarar Verir

TBMM Genel Kurulunda konuşan Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun HDP’nin Grup önerisine tepki gösterdi:

SİYASET
Milletvekili Sorgun'dan Tepki ,Toplumsal Barışımıza Zarar Verir

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında 7 kişinin öldürülmesi ile ilgili  HDP’nin  Grup önerisiyle ilgili TBMM genel kurulunda söz alan Ak parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun önerideki ırçkı saldırı  ifadelerine tepki gösterdi.

Olayın  husumetli iki aile arasındaki kavganın bir neticesi olduğunu ve olayda dahli olanların en ağır şekilde cezalandırılacağına inancının tam olduğunu belirten Sorgun konuyu mecrasından çıkarıp estnisite alanına çekme çabalaürının toplumsal barışa zarar vereceğini ifade etti. Milletvekili Sorgun konuşmasında şu görüşlere yer verdi”

Sayın Başkan

Değerli Milletvekilleri;

HDP Grup önerisi üzerine AK PARTİ Grubu  adına söz aldım. Bu vesileyle Genel kurulu Saygıyla Selamlıyorum.

Sözlerimin başında İstanbul Beyoğlu’nda yaşanan terör eylemini, önündekilerini, yanındakileri lanetliyor, vefat edenlere rahmet, yaralılara şifalar diliyorum.

 

Konya’nın Meram İlçesinde 30 Temmuz 2021 tarihinde 7 kişinin ölümüyle sonuçlanan çok elim bir hadise yaşanmıştır.

Katil zanlısı Mehmet Altun ve olayda dahli olduğu düşünülenler kısa sürede yakalanıp tutuklanmışlardır.

İddia makamı; katil zanlısı ve olaya dahli olduğunu düşündükleri hakkında, Türk Ceza Kanununda bulunan en ağır ceza ile tecziye edilmesi talebiyle dava açmıştır.

Katil zanlısının aileleri ile Maktüllerin aileleri çok uzun süreden beridir komşudurlar.

Ne yazık ki aralarında komşuluk ilişkisinden kaynaklanan bir husumet söz konusudur.

Araştırma önergesinde, ne yazık ki  “Irkçı bir saldırı” diyerek konu mecrasından çıkartılıp olay etnisite alanına çekilmek istenmektedir. Ki bu toplumsal barışa asla hizmet etmediği gibi, aksine toplumsal barışımızı bozacak bir yaklaşımdır.

Konya hem tarihte, hem de günümüzde hep mazlumların yanında olmuştur. Sığınağı olmuştur. Doğu da Moğol istilalarından, batı da Haçlı istilasından kaçanları bağrına basarken asla kimsenin dinine, diline rengine, etnisitesine bakmamıştır.

Olayı haber alır almaz ben ve birçok arkadaşımız maktül yakınlarını ziyaret edip, bir nebze olsun acılarını paylaşmaya çalıştık.

Hiçbir husumet, hiçbir saik, hiçbir sebep  yaşanan bu menfur olaya asla gerekçe olamaz.

Katil zanlısının ve olayda dahli olanların en ağır ceza ile cezalandırılacaklarına inanıyor, genel kurulu saygıyla selamlıyorum.

Haber Merkezi

 

AdminAdmin

YORUMLAR