ureticihaber.com
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 14:36
Advert

MHP’li Kalaycı: “Lider ülke Türkiye hedefine ulaşacağız”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Cumhur İttifakı ile yeni dönemde lider ülke Türkiye hedefine ulaşılacağını söyledi.

SİYASET
MHP’li Kalaycı: “Lider ülke Türkiye hedefine ulaşacağız”

14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri öncesi çalışmalarına devam eden MHP’li Kalaycı, Konya Ticaret Odasını ziyaret etti. Yönetim kurulu başkanı Selçuk Öztürk ve sayman üye Fahreddin Özkul ile görüşen Kalaycı, 70 meslek komitesi ve 20 binin üzerinde üyesiyle Türkiye’nin en büyük 6. odası unvanına sahip Konya Ticaret Odası faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Kalaycı burada yaptığı açıklamada, üretimi, ihracatı ve istihdamı artırmak için Cumhur İttifakı’nın ortaya koyduğu Türkiye ekonomi modelinin hedefinin cari fazla vermek olduğunu belirtti. Özellikle geçen yıl cari açık vermemizdeki en büyük nedenin enerji fiyatlarının küresel ölçekte yükselmesi olduğunu kaydeden Kalaycı, “Ancak Konya Karapınar’ın da dahil olduğu enerji alanında yapılan öyle güzel yatırımlar varki, bundan sonra bu alanda cari fazla vereceğimizi düşünüyorum. Kendi doğal gazımızın 1 yıl boyunca belirlenen ölçülerde ücretsiz kullanılacak olması dahi halkımızın gelir seviyesini yükseltecektir. Bu sayede enerjide dışa bağımlılığımız azalacak ve cari fazla verecek olmamız ekonomide atılım yapmamızı sağlayacak. Cumhur İttifakı ile yeni dönemde hem insanımızın ekonomik alanda sıkıntılarının biteceği bir dönemi yaşayacağız hem de lider ülke Türkiye hedefine ulaşacağız” dedi.

MHP İl Başkanı Remzi Karaaslan ve parti yöneticilerinin eşlik ettiği Kalaycı, Konya Numune Hastanesini de ziyaret ederek hastane yöneticileri ve çalışanlarla görüştü. Kalaycı merkez Karatay ilçesi Yarma mahallesinde de seçmenle bir araya gelerek Cumhur İttifakına destek istedi.

AdminAdmin

YORUMLAR