ureticihaber.com
HV
16 TEMMUZ Salı 00:43
Advert

Meram’da İlaçlama Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

Meram Belediyesi, bahar ayları ile birlikte başladığı ilaçlama çalışmalarını havaların ısınmasıyla birlikte iyiden iyiye artırdı. Meram Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçenin rahat, temiz ve sağlıklı bir yaz geçirmesi için yoğun bir mücadele sergiliyor.

YEREL
Meram’da İlaçlama Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

Meram Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bahar aylarında larva ilaçlamalarıyla başladığı çalışmalarına havaların ısınmasıyla birlikte uçkun, haşere ve sinek ilaçlamalarıyla devam ediyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü Ekipleri ilaçlama çalışmalarını, haşere ve sineklerin üreme kaynağı olan su kanalları, havuzlar, su birikintileri, organik atıkların bulunduğu yerler, çöp konteynerleri, gübrelikler, pazar yerlerinde yoğunlaştırırken Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise sinek ve haşerelerin bulunabileceği park ve bahçelerdeki ağaçları aralıksız ilaçlıyor.

Resim önizlemesi

İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI, MERAM’IN SAĞLIKLI BİR YAZ MEVSİMİ GEÇİRMESİ ADINA ARALIKSIZ VE YOĞUN BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

 

Meram Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ilaçlama çalışmaları ile ilgili yapılan açıklamada ilçenin sağlıklı ve rahat bir yaz mevsimi geçirmesi adına yoğun bir çalışma sergilendiği ifade edildi. İlaçlamaların ilçe genelinde aralıksız devam ettiğinin belirtildiği açıklamada şu görüşlere yer verildi; “Sinek, uçkun ve haşerelerin üreme kaynağı olan alanlar başta olmak üzere ilçenin tamamında hassas ve titiz bir çalışma yürütülmektedir. Bahar aylarında larva ilaçlamaları ile başlayan çalışmalarımız yaz aylarında da yoğunlaşarak devam ettirilmektedir. İlaçlama çalışmalarımızı, U.L.V. cihazı ile sabah 06.00-10.00, akşam 18.00-22.00 saatleri arasında periyodik olarak sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımıza Park ve Bahçeler Müdürlüğü de destek vermekte, parklarda bulunan ağaçları önlem amaçlı ilaçlamaya devam etmektedirler. Ekiplerimiz ayrıca, ilçe genelindeki çöp bidonları, konteynerler, pazar yerleri, temizlik hizmetlerinde kullanılan çöp toplama araçlarını da ilaçlamakta ve dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. İlçemizin, hemşehrilerimizin rahat ve sağlıklı bir yaz mevsimi geçirmesi adına bu çalışmalarımız sezon boyunca durmaksızın devam edecektir”

 

İLAÇLARIN OResim önizlemesiLUMSUZ ETKİLERİNE MARUZ KALMAMAK İÇİN DİKKATLİ OLUNMALI!

 

Sinek, uçkun ve haşere ile mücadele kapsamında Dünya Sağlık Örgütü tarafından tavsiye edilen biyosidal ürünleri kullanıldığının belirtildiği açıklamada ayrıca, “Uçkun ilaçlamasında kullanılan ilaçlar haşereler için zehirli olduğu gibi insanlar içinde tehlike oluşturabilmektedir. Bu nedenle ilaçlama esnasında araçlardan ve ilaçlanan bölglerden uzak durulması insan sağlığı açısından fayda arz etmektedir. Özellikle çocukların, hasta ve yaşlıların ilaçların olumsuz etkilerine maruz kalmamaları için ilaçlama araçlarına çok yaklaşmamaları, kapı ve pencerelerini kapatmaları, gerekli itinayı göstermeleri gerekmektedir” denildi.

Resim önizlemesi

AdminAdmin

YORUMLAR