ureticihaber.com
HV
01 ARALIK Perşembe 02:01
Advert

Lise Medeniyet Akademileri’nde “Yazarlık Atölyesi” Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Lise Medeniyet Akademileri’nde “Yazarlık Atölyesi” eğitimleri başladı. Öğrencilerin ilgi gösterdiği atölyenin açılışında yazar Sadık Yalsızuçanlar “Yazarlığın Sırları” konulu programla öğrencilerle buluştu.

YEREL
Lise Medeniyet Akademileri’nde “Yazarlık Atölyesi” Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Lise Medeniyet Akademileri’nde “Yazarlık Atölyesi” eğitimleri başladı.

Lise öğrencilerine ve yeni mezun öğrencilere; ders ve sınav destek programları, millî - manevî eğitimler, atölyeler ve sosyal faaliyetler düzenleyerek yeni nesillerin en iyi şekilde yetişmesine katkıda bulunan Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademileri’nde bu yılki “Yazarlık Atölyesi” eğitimleri 10 hafta sürecek.

Başvuruların alınmasının ardından Keykavus ve Keykubad Lise Medeniyet Akademileri’nde Cumartesi günleri gerçekleşecek atölyenin açılışı yazar Sadık Yalsızuçanlar’ın katıldığı programla başladı. Yalsızuçanlar “Yazarlığın Sırları” konulu programda geleceğin yazarına yazarlık hakkında önemli bilgiler verdi.

Geçtiğimiz yıl faaliyete başlayan ve edebiyata ilgili gençler tarafından büyük bir karşılık bulan Yazarlık Atölyesi’nde her hafta bir yazar ile buluşma gerçekleştirilmişti. Atölye kapsamında Ankara ve Kahramanmaraş gezileri düzenlenmiş, Mehmet Akif Ersoy ve 7 Güzel Adam gibi pek çok önemli yazarın izleri sürülmüştü.

AdminAdmin

YORUMLAR