EĞİTİM

LGS’ de, Türkiye Birincilerinden Biriside Rasyonel’ Den Çıktı

2024 Liselere Geçiş Sistemi Sınavında(LGS) Özel Rasyonel Öğretim Kursu öğrencisi Elif Beyza Aytek, Türkiye birincisi çıktı.

LGS’ de, Türkiye Birincilerinden Biriside Rasyonel’ Den Çıktı

Özel Rasyonel Öğretim Kursunda düzenlenen basın toplantısında öğrencilerinin bu başarısını kutlayan Tedem Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Yılmaz öğrencimizin bu başarısı bizleri gururlandı diyerek, “ Tedem Eğitim Kurumları bünyesindeki Rasyonel Öğretim Kursu öğrencimiz Elif Beyza Aytek tüm soruları cevaplayarak Türkiye Birincilerinden olması bizleri sevindirirken, gururlandırdı. Bizi bu gururu yaşatan öğrencimiz Elif Beyza Aytek’i ve aynı sınavda başarılı olan öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlarken, emeği geçen idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve ailelerine teşekkür ediyorum. Tedem Eğitim Kurumları olarak ülkesine, milletine faydalı nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz. Öğrencilerimize bundan sonraki eğitim haytalarında başarılar diliyorum. Her zaman onların yanında olacağız” dedi.

Resim önizlemesi

İstikrarlı bir şekilde sınav sürecini yürüttük

Rasyonel Özel Öğretim Kursu Müdür Yardımcısı Fatih Erguvan istikrarlı bir şekilde sınav sürecini yürüttüklerini dile getirerek, başarılı olan öğrencileri kutlayarak, “2024 LGS kapsamındaki merkezi sınav sonuçlarını değerlendirmek için bugün burada toplandık. 2024 LGS sınavı bugün bize gösterdi ki düzenli çalışan, kitap okuyan okuduğunu anlayan ve analiz eden öğrencilerin daha başarılı olacağını gösterdi. Sınav sisteminin MEB kazanımlarına uygun olduğunu gördük. Sınav zorluk derecesi ise branşlara eşit olarak dağıtılmış dengeli bir sınavdı. Öğrencilerimiz ile birlikte tüm yıl boyunca eğitim kadromuz ile bütün olarak istikrarlı bir şekilde süreci yürüttük. Bizlere bu süreçte destek olan her daim yanımızda olan velilerimize ve yönetim kurulu başkanımız Sayın Teoman Yılmaz’a sizlerin önünde teşekkürlerimi sunuyorum. Öğrencilerimiz ile birlikte yıl boyunca tam 56 kitap bitirerek ve toplamda yıl boyunca yalnızca kurumumuzda yapılan 72 genel deneme sınavı ve 43 branş denemesi ile öğrencilerimizi bir adım daha ileriye taşıdık. Bu süreç boyunca öğrencilerimizin her denemesinin, her sorusuna cevap aradık ve analizlerini tek tek yaptık. Ödevlendirme ve birebir takip sistemimiz ile düzenli ve disiplinli çalışma sistemimizi istikrarlı bir şekilde uyguladık. Göstermiş oldukları yoğun performanslarından dolayı branş öğretmenlerimiz ve rehber öğretmenimize teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdi sizlere 2024 LGS kapsamındaki merkezi sınav sonuçlarına göre kurumumuzun istatistiklerini sunacağım. 500 tam puan yaparak Türkiye birincisi olan sevgili öğrencimiz Elif Beyza Aytek ve onunla birlikte kitlesel başarı olarak, %1’lik dilimde 7 öğrenci, %2’lik dilimde 12 öğrenci, %3’lük dilimde 15 öğrenci, %5’lik dilimde 22 öğrenci ve %10’luk dilimde 32 öğrenci olmak üzere 126 öğrencimizin sınava girdiğini düşünürsek öğrencilerimizin %70’lik bölümünü fen ve nitelikli okullara yerleştirebiliyoruz. Başarılarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

 

Resim önizlemesi

Elif Beyza Aytek’ten teşekkür

LGS Türkiye Birincilerinden ve Özel Rasyonel Öğretim Kursu öğrencisi Elif Beyza Aytek başarıdaki katkılarından dolayı idarecileri ve öğretmenlerine teşekkür ederek, “Öncelikle sistemli bir çalışmayla hazırlandım. Beni motive eden şeylerin en başında ailem ve gelecek hayallerim vardı. Tüm bunların yanında gitmiş olduğum dershanem hayallerimi gerçekleştirmem noktasında bana çok yardımcı oldu. Yıl boyunca Eğitim Koçluğumuzu yapan Sayın Fatih Erguvan hocam tüm süreç boyunca moral ve motivasyon noktasında, ders kaynakları noktasında, ödevlendirme noktasında, ekstra dersler ve etütler, noktasında hep yardımcı oldu. Rehber öğretmenimiz Fatma Nur hocamız aynı şekilde hep varlığını hissettirdi. Hepsi bir bütündü benim için. Aynı şekilde dönemin son anına kadar aktif bir şekilde ders anlatan tüm branş öğretmenlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Seneye sınava girecek arkadaşlara tavsiyem düzenli çalışmaya başlasınlar ve bol bol kitap okusunlar” diye konuştu.

 

Basın toplantısı sonrası öğrencilerle birlikte yaş pasta kesimiyle, başarı kutlandı.

AdminAdmin