ureticihaber.com
HV
31 MAYIS Çarşamba 00:14
Advert

Küçük Huriye’nin Akülü Engelli Sandalyesi Sevinci

Akşehir’de yaşayan 11 yaşındaki yürüme engelli Huriye Buhurcu’yu İstanbul’da yaşayan Nimet Nuzumlalı isimli hemşehrisi sevindirdi.

YEREL
Küçük Huriye’nin Akülü Engelli Sandalyesi Sevinci

Akşehir Belediyesi’ne gelerek akülü engelli sandalyesi bağışlamak istediğini belirten hayırsever vatandaşın bağışladığı yeni akülü engelli sandalyesi, Akşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Altunkalem Mahallesi’nde ikamet eden Buhurcu Ailesi’nin yürüme engelli kızı Huriye’ye teslim edildi.

Akülü Engelli Sandalyesini; Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel ve Sosyal Yardım İşleri Şefi Gönül Kirit evlerine giderek minik kıza teslim etti. Aileye yeni akülü sandalyelerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Akkaya “Minik kızımız şehrimizdeki bir rehabilitasyon merkezine gidiyor, ayrıca da Milli Eğitim Bakanlığımızın koordinasyonuyla eve öğretmeni de geliyor. İstanbul’da yaşayan Akşehirli Hemşehrimiz Nimet Nuzumlalı Hanımefendinin finansmanıyla Akşehir Belediyesi olarak kızımıza aracını ulaştırmış olduk. Belediyemizde zaman zaman, birkaç yılda bir, bu tür araçlar temin edip engelli vatandaşlarımıza kazandırıyordu. İstanbul’daki değerli hemşehrimizin bu yardım talebi doğrultusunda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz bu aileyi münasip gördü ve Huriye kızımıza bu sandalyeyi kazandırmış olduk. Sağlıcakla, kazasız belasız, güle güle kullanmasını arzu ediyoruz. Huriye kızımız resim yapıyormuş, inşallah bundan sonra Akşehir’imiz, Nasreddin Hoca’mız, Akşehir Kirazı’mızla ilgili resimler yapacak ve bizlere gösterecek” dedi.

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR