ureticihaber.com
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 15:33
Advert

Konyalılar İzmir Valisini Ziyaret Ettiler

İzmir’de yapılacak hemşehri buluşmasıyla ilgili, Başkan U. İbrahim Altay adına istişare için İzmir'e gelen Konya Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Şube Müdürü İlyas Poyrazer, Konyalılar Federasyonu yöneticileri ile birlikte İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'i ziyaret etti.

GÜNCEL
Konyalılar  İzmir Valisini Ziyaret Ettiler

Sivil toplum örgütlerinin işlevi, topluma katkıları ve sorunları hakkında yapılan sohbet tadında geçen görüşmede Vali Köşger, İzmir Buca’da yapılacak olan 3. Konya Hemşehri buluşmasına davet edildi. Davetten memnuniyet duyan İzmir Valisi katılım için “Kısmet” diyerek Konya ve Konyalılar hakkında övgü dolu sözler etti.

KONYALILAR BAŞA KAKMAZ, ELİNE BAKMAZLAR

“Konyalılar vatanını milletini seven çalışkan insanlardır. Yardımsever ve merhametlidirler. Başa kakmaz, eline bakmazlar. İnsan ayırmazlar. Yalnız memleketimizde değil, Suriye'de, Bosna Hersek'te, Irak',ta Türki Cumhuriyetlerinde, mazlum ve muhtaç her topluma hayır ve hasenatta yarışırlar. Hakkaniyetli ve dürüst ticaret yaparlar. Saygı ve hoşgörüde eksikleri olmaz. Yani anlayacağınız tam bir Anadolu insanıdırlar. Konya ilimiz de ekonomide ve sosyal yaşamda rüştünü kanıtlamış, tarihsel zenginliği ve hoşgörülü duruşu ile ender güzel şehirlerimizden biridir. Birlik ve beraberlik içinde bu değerleri görebilmek adına; Sivil Toplum Kuruluşları, insanımızın kendine baktığı iki taraflı aynalardır. Vefalı Anadolu insanı bu aynanın bir yüzünde kendilerini, arka yüzünde vatanını görürler.” Dedi.

Vali Köşger’in ikram ve misafir perverliğinden memnun kalan Konyalılar Federasyonu Başkanı Yusuf Devebacak, hemşehri buluşmasında verilecek kahvaltının ücretsiz ve kişi sayısıyla sınırlı olmadığını belirterek, tüm Konyalıların bu etkinliğe katılmasını istedi.

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR