SAĞLIK

Konya’da kan bağışı etkinliği gerçekleştirildi

Konya Büyükşehir Belediyesi Çalışan Gençlik Meclisi ve Kızılay işbirliği ile kan bağışına farkındalık oluşturmak adına etkinlik düzenlendi. Etkinliğe çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Konya’da   kan bağışı etkinliği gerçekleştirildi

Konya’nın en büyük kan bağışı etkinliği Konya Çalışan Gençlik Meclisi tarafından, Kızılay işbirliği ile gerçekleşti. Farkındalığın yanında kan bağışının sürekliliğini hedeflediklerini söyleyen Konya Çalışan Gençlik Meclis Başkanı Veli Vural, “Hastaneye gittiğimizde kan aramayan bir toplum olacağız.” dedi.

‘BİRLİKTE İYİLİK YAPABİLMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ’

Kan bağışı ve sosyal sorumluluk çalışmalarının kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Konya Büyükşehir Belediyesi Çalışan Gençlik Meclisi Başkanı Veli Vural, “Biz Türkiye’nin ilk ve tek Çalışan Gençlik Meclisiyiz. Genç nesilde kan bağışı alışkanlığını oluşturmak adına Konya Çalışan Gençlik Meclisi olarak, Kızılay işbirliği ile bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirdik. Çok fazla üyemiz, çok fazla sanayide çalışan gençlerimiz, çalışma arkadaşlarımız var. Onlara ve ailelerine kan bağışıyla ilgili bir mesaj vermek istedik. Burada aslında sadece kan bağışını konuşmuyoruz. Birlikte iyilik yapabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çalışan gençlik olarak birçok alanda faaliyet gösteriyoruz. Gençlerimizi yetiştirirken amacımız sadece meslek sahibi yapmak değil. Asıl amacımız çok yönlü gençler yetiştirebilmek, onları çok yönlü bir geleceğe hazırlayabilmek. Bu yüzden kan bağışı ve sosyal sorumluk çalışmaları bizler için çok kıymetli.” şeklinde konuştu.

‘HASTANEYE GİTTİĞİMİZDE KAN ARAMAYAN BİR TOPLUM OLACAĞIZ’

Önümüzdeki yıllar içerisinde hastanelerde kan aramaya gerek kalmayacak bir toplum olacağımızın altını çizen Vural, “Gençlerimiz bu etkinliğe yoğun ilgi gösterdiler. Birçoğu ilk kez kan bağışı ile tanıştı. İlk kez üç kişinin hayatına umut olacaklar. Bu duygu onlar için vazgeçilmez olacak. Önümüzdeki yıllarda da onların kan bağışını davranışa dönüştürdüğünü göreceğiz. Ailelerine aktardığını göreceğiz. Ülkemizde hastalandığımızda, hastaneye gittiğimizde kan aramayan bir toplum olacağız. O yüzden bu çalışmalar çok değerli. Burada gençlerimizin ve ailelerinin göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz. Farkındalık olması açısından Kızılay’la birlikte böyle bir işe imza attık. Sabah saatlerinde bile kan vermeye gelen misafirlerimiz oldu. İlçelerden bile gelenler var. Zaten Konya’nın en büyük kan bağışı etkinliği kampanyası olarak duyurulara çıktık. Herkes ilgi gösterdi. Beklediğimiz karşılığı meyvelerini de aldık.” ifadelerine yer verdi.

‘HARİKA GERİ DÖNÜŞLER ALIYORUZ’

Düzenlenen programlarla geçlerden olumlu geri dönüş aldıklarını söyleyen Vural, “Konya Çalışan Gençlik Meclisi olarak, her pazartesi akşamı programlarımızı yapıyoruz. Bir hafta Hadis programımız oluyor. Diğer hafta ise İşin Ehlinden Tecrübe Paylaşım programları yapıyoruz. Sosyal aktivitelerimiz, kamplarımız, şehir içi ve şehir dışı etkinliklerimiz oluyor.

Cumartesi günleri de sabah namazı buluşmalarımız var. Zaten Konya genelinde sürekli etkinliklerimiz sürüyor. Beyaz, mavi yaka ayırt etmeksizin, sanayide çalışan iş adamı, patron veya çalışan tüm gençlerimizim hepsini buraya bekliyoruz. Meclisimiz hakkında gençlerden harika geri dönüşler alıyoruz. Bize bu imkanları sağlayan ve her zaman desteğini bizden esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ederiz.” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

AdminAdmin