EĞİTİM

Konya’da 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlama programı, Atatürk Anıt Alanına İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı çelenk sunma töreni ile başladı. Programa Selçuklu Cahit Zarifoğlu İlkokulunda düzenlenen etkinliklerle devam edildi.

 Konya’da  2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başlayan programda açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit yaptı. Konya’nın gerek Milli Eğitim Bakanlığının öncülüğünde yürütülen eğitim faaliyetlerinde gerekse Konya Valiliğinin himayelerinde ve yerel yönetimlerin destekleri ile yürütülen projelerde önemli bir başarı yakaladığını ifade etti. Son dönemde Konya’ya yapılan eğitim yatırımlarından da bahseden İl Müdürü, yeni eğitim yılının öğrenci, öğretmen, okul yöneticisi ve veliler başta olmak üzere, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diledi.

 

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da öğrenci ve eğitimcilerin yeni eğitim yılını tebrik ederek programda bulunuyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şehrin hayat kalitesini yükseltmek için tüm kurum ve kuruluşlarla birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş da konuşmasında, yarınların daha güçlü ve adından söz ettiren Türkiye’sinin çocukların omuzlarında yükseleceğini söyledi. Konya Modeli Belediyecilik anlayışı içerisinde 31 ilçenin tamamında tüm çocuklara ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

 

Konya Valisi Sayın Vahdettin Özkan da esas olanın insana dokunmak olduğunu belirterek Konya’nın bir eğitim şehri ve Anadolu’nun kalbi olduğunu sözlerine ekledi. Son dönemde devletimizin öncülüğünde çok önemli eğitim yatırımlarının yapıldığını da söyleyerek buradaki ana hedefin eğitimde kapasiteyi yükseltmek olduğunu ifade etti. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konuşmalarının ardından ilkokul 4. Sınıf öğrencileri 1. Sınıf öğrencilerine “hoş geldiniz çiçeği” takdim etti. Şiirlerin okunması ve öğrenciler tarafından yapılan folklor gösterisinin ardından eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı.

Konya Valisi Sayın Vahdettin Özkan ve protokol üyeleri, sınıfları gezerek öğrencilerle hasbihal etti; öğrenciler tarafından yapılan el emeği ürünlerin olduğu sergiyi ve okul serasını gezdi.

Program Konya Valisi Sayın Vahdettin Özkan, Konya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

AdminAdmin