ureticihaber.com
HV
31 MAYIS Çarşamba 00:23
Advert

Konya Emniyet Müdürü Engin Dinç Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Konya İl Emniyet Müdürü Engin DİNÇ, Merkez ilçelerde görev yapan muhtarlarla ikinci kez bir araya geldi. Düzenlenen toplantıda 2022 yılı değerlendirilirken güvenlik ve asayiş konuları da ele alındı.

GÜNCEL
Konya Emniyet Müdürü Engin Dinç Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Merkez İlçe Muhtarlarının katılımı ile Konya Polisevinde değerlendirme toplantısı gerçekleşti. Toplantıya İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, Selçuklu, Meram, Karatay İlçe Emniyet Müdürleri, Birim Amirleri ve Muhtarlar katıldı. İl Emniyet Müdürü Engin Dinç yaptığı açılış konuşmasının ardından mahalle muhtarları tek tek söz aldı.

İL  MÜDÜRÜ DİNÇ: MUHTARLARIMIZLA EL BİRLİĞİYLE YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARLA VATANDAŞLARIMIZA HUZURLU VE GÜVENLİ BİR ORTAM SUNMAYI HEDEFLİYORUZ

Emniyet Müdürü Engin Dinç yaptığı açılış konuşmasında, “vatandaşlarımızın Huzur ve Güven ortamında yaşayabilmeleri için ilimizde uyuşturucu başta olmak üzere tüm suç ve suçlularla üst düzey çaba sarf ederek mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu konuda 2022 yılı içerisinde muhtarlarımızla da sürekli iletişim halinde olarak büyük başarılar elde ettik. Mahallelerde yapılan anlık şok uygulamalarla da oluşabilecek asayiş olaylarının önüne geçtik. Suç ve Suçlularla mücadelemizde muhtarlarımıza da büyük iş düşüyor. Muhtarlarımızın, bölgelerinde yaşanan olumsuzlukları zaman kaybetmeden 112 Acil İhbar Hattı'na bildirmeleri ile yaşanan olumsuzlukları hep birlikte gidererek vatandaşlarımıza daha huzurlu ve güvenli bir ortam sunmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Muhtarlara ve vatandaşlara emniyet güçlerinin kapılarının her zaman açık olduğunu ifade eden Dinç, her konuda tereddüt etmeden emniyet güçlerine başvurabileceklerini belirtti.

“POLİS HER ZAMAN YANIMIZDA”

Merkez İlçelerde görevli mahalle muhtarları, Emniyet Müdürlüğü’yle yapılan iş birliğinden ve çalışmalardan çok memnun olduklarını, başta Toplumsal Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olmak üzere tüm polislerin, mahallelerde ki vatandaşların her konuda yardımına koştuğunu, ihtiyaç sahiplerinin sıkıntılarını gidermede ve yaşlı vatandaşların maaşlarını dahi çekmede yardımcı olduğunu belirterek başta İl Emniyet Müdürü Engin Dinç olmak üzere Konya polisine teşekkür etti.

2022 yılında Narkotik ve Asayiş başta olmak üzere yapılan çalışmalarla mahallelerdeki suç oranlarında azalma olduğunu belirten muhtarlar, son dönemde geri dönüşüm malzemesi toplayan hurdacılar üzerine yapılan uygulama ve çalışmalarla da hırsızlık ve birçok suçun önüne geçildiğini belirterek Emniyet Müdürü Dinç’e teşekkür etti.

AdminAdmin

YORUMLAR