GÜNCEL

KONESOB’dan Deprem Bölgesine Yardım Seferberliği

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 şehrin etkilendiği depremde büyük hasar gören illerdeki yaraları sarmak için seferber oldu.

KONESOB’dan Deprem Bölgesine Yardım Seferberliği

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, deprem bölgesine yardım elini uzattı. Oda başkanlarıyla koordineli çalışma yürüttüklerini ifade eden Başkan Muharrem Karabacak, 100’ü aşkın malzeme yüklü Tırın yanında, 87 Tırın da kurum ve kuruluşlara tahsis edildiğini söyledi. Başkan Karabacak, depremzedelerin afet bölgelerinden tahliyeleri için de yüzlerce minibüs ve otobüsün sefer yaptığını kaydetti.

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak, “Depremin meydana geldiği ilk saatlerden itibaren Konya Valiliğimiz ve Konya Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde, Birliğimizin koordinesinde, Oda Başkanlarımızla çalışma yürüterek vatandaşlarımızın yaralarını bir nebze de olsa sarabilmek için harekete geçtik. 84 Odamız ile 60 Bine yakın Esnaf ve Sanatkârımız ellerinden gelenin fazlasını yapmaya devam etmektedir. Bölgeye ivedilikle sevk ettiğimiz 50’den fazla iş makinesi ve 300’’e yakın Esnaf ve Sanatkarımız arama kurtarma faaliyetlerine katıldı. Her türlü ihtiyacın karşılanması noktasında çalışmalarımız devam etmektedir. Depremin ilk anından itibaren, battaniye ve bot başta olmak üzere giyecek, yiyecek, sebze ve meyveleri bölgeye ulaştırdık. Sonrasında temizlik ve hijyen malzemeleri, bebek bezi, ıslak mendil, mutfak malzemesi, ısıtıcı, jeneratör, yakıt, tüp, soba, halı, el feneri, şarj cihazı, powerbank, ekmek, su, gıda malzemesi, her türlü ev gereçleri ve her türlü erzak yardımında bulunuldu. İçimiz kan ağlaya ağlaya 1000 adet tabut hazırlanırken, kefen ve ceset torbası deprem bölgesine gönderildi. Odalarımız, ayni ve nakdi yardımlarını sürdürürken, afet bölgesinden ücretsiz tahliye ve sevkiyatlarımız devam etmektedir. Ayrıca, şehrimizdeki yurtlarda kalan depremzedelerimizin için berber ve kuaför hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz.

Konya Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği olarak, afet bölgelerinden Konya'ya gelen depremzedeler için (Esnaf ve Sanatkâr) Mesleki bilgi formu hazırladık. Depremden etkilenen ve iş imkânı kalmayan Esnaf ve Sanatkarlarımıza destek olmak amacıyla başvuru almaya başladık. Talebe ve sektörlerdeki açığa göre depremzedelerimiz ilgili alanlara yönlendirilmektedir. Depremzedelerimiz www.konesob.org.tr adresimizden başvurularını yapabilirler.

Konya Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde, Birliğimizin koordinesinde, Odalarımızla birlikte gücümüzün yettiğince depremzedelerimizin yanında olacağız. Deprem bölgesine var gücüyle yardım etmeye çalışan her bir Esnaf ve Sanatkârımıza, Oda Başkanlarımıza, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimize ve Personelimize göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 

Allah’ın izniyle bugünleri de açılan bu yaraları da ‘Devlet–Millet’ eliyle saracağız. Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak katkılarımız devam edecektir. Asrın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, bu tür afetlerden ülkemizi ve tüm insanlığı koruması için dua ediyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun.

AdminAdmin