ureticihaber.com
HV
01 ARALIK Perşembe 04:11
Advert

KGC Heyeti Gaziantep Ve Şanlıurfa’yı Ziyaret Etti

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep ve Şanlıurfa’da bir dizi ziyaret ve görüşmeler gerçekleştirdi. Ziyaretlerde bölge hakkında bilgiler alınırken, kültürel değerler ve bölgenin yerel basını üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

GÜNCEL
KGC Heyeti Gaziantep Ve Şanlıurfa’yı Ziyaret Etti

141Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep ve Şanlıurfa’da bir dizi ziyaret ve görüşmelerde bulundu. İlk olarak Gaziantep’e giden Konya Gazeteciler Cemiyeti heyetini, Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı Arif Kurt karşıladı. Gaziantep Mutfak Sanatları Merkezi’nde Gaziantep mutfağından eşsiz lezzetlerin ikram edildiği yemek programının ardından ise Panorama 25 Aralık Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve Müzesi ziyaret edildi. Müzede heyet Gaziantep’in Milli Mücadele döneminde gösterdiği kahramanlık destanlarına yer verilen alanlar ziyaret edildi. Antep şehrinin neden Gazilik unvanı aldığı anlatıldı.

Konya Gazeteciler Cemiyeti heyetinin bir sonraki durağı ise Şanlıurfa oldu. Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak ve dernek yöneticileri tarafından misafir edilen Cemiyet heyeti, Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel değerlerini ziyaret etme fırsatı buldu.

Konya Gazeteciler Cemiyeti heyeti Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ı da ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Şanlıurfa ve Haliliye ilçesi hakkında verdi. Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir de Başkan Canpolat’a teşekkür etti.

Güneydoğu ziyareti kapsamında Şanlıurfa’ya gelen Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ve beraberindeki heyet Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak ile birlikte Vali Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretlerin son durağı ise Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği oldu. Dernek Başkanı Tahir Gülebak, Şanlıurfa, şehrin kültürel değerleri ve Şanlıurfa yerel basını üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir de, “Bizi burada misafir eden, en güzel şekilde ağırlayan gazeteci dostumuz Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak’a nezaketi için şükranlarımızı sunuyoruz. Kültürel etkileşimi önemsiyoruz. Bu anlamda yaptığımız ziyaretlerin şehirlerin kültürel hazinelerinin daha iyi anlatılması adına önemli olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR