YEREL

Karatay Trafik Eğitim Parkı’daki Eğitimlere 6500 Öğrenci Katıldı

Karatay Belediyesi’nin ilçedeki tüm ilkokul 4’üncü sınıf öğrencilerine yönelik Karatay Trafik Eğitim Parkı’nda gerçekleştirilen Trafikte Değerler ve Kurallar Eğitimleri’nin 2023-2024 dönemi tamamlandı. Karatay Belediye Başkan Hasan Kılca da, dönemin son eğitim programında öğrencileri yalnız bırakmadı. Çocuklarda trafik eğitimine katkı sunmak ve bu konuda bir bilinç oluşturmak için gayret ettiklerini aktaran Başkan Hasan Kılca, dönemin başarılı ve verimli geçtiğini ifade ederek katkıda bulunan tüm paydaşlara teşekkür etti.

Karatay Trafik Eğitim Parkı’daki Eğitimlere 6500 Öğrenci Katıldı

Karatay Belediyesi’nin çocuklara trafik kurallarını erken yaşta benimsetmek ve bu konuda daha bilinçli bir topluma katkı sunmak amacıyla birçok paydaşla birlikte sürdürdüğü 2023-2024 Eğitim-Öğretim Dönemi “Trafikte Değerler ve Kurallar Eğitimleri” tamamlandı.

Resim önizlemesi

6 BİN 500 İLKOKUL 4. SINIF ÖĞRENCİSİ EĞİTİMLERDEN FAYDALANDI

Karatay Belediyesi tarafından Ulubatlı Hasan Mahallesi’ne kazandırdığı Karatay Trafik Eğitim Parkı’ndaki eğitimlerden 2023-2024 eğitim ve öğretim döneminde Karatay’daki ilkokul 4’üncü sınıfında eğitim gören 6 bin 500 öğrenci faydalandı.

Resim önizlemesi

Dönem boyunca Karatay Trafik Eğitim Parkı’na belediyeye ait servis araçlarıyla getirilen ilkokul 4’ncü sınıf öğrencileri, önce Simülasyon Merkezi’nde İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli uzman eğitmenler ve trafik polisleri tarafından animasyon filmleriyle zenginleştirilen teorik eğitimlere katıldı. Daha sonra minyatür bir şehrin canlandırıldığı; içerisinde gözetleme kulesi, trafik eğitim parkuru, tünel, yaya üst geçidi, kavşak ve yaya geçitlerinin bulunduğu alanda yine İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli uzman eğitmenler ve trafik polisleri tarafından uygulamalı eğitimler verildi. Karatay Trafik Eğitim Parkı’nda 4’üncü sınıf öğrencileri, trafik kurallarını eğitmenler eşliğinde akülü araçlar kullanarak ve eğlenerek öğrendiler.

Resim önizlemesi

DÖNEMİN SON DERSİNE BAŞKAN HASAN KILCA DA KATILDI

Dönem eğitimlerin son programı da, Karatay Kaymakamı Cengiz Ayhan, Karatay Belediye Başkan Hasan Kılca, Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Eski, İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürü Hüseyin Şahin, Karatay İlçe Emniyet Müdürü Ali Koçak, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç’ın da katılımlarıyla gerçekleştirildi.

ÇOK DAHA BİLİNÇLİ VE BİLGİLİ BİR NESİL İÇİN GAYRET EDİYORUZ

Resim önizlemesi

Bilinçli, bilgili ve iyi yetişmiş bir nesil çabalarına farklı projelerle destek vermeye devam ettiklerini söyleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Trafik Eğitim Parkı’nın bu amaca göre hizmet verdiğinin altını çizdi.

Başkan Hasan Kılca; “Ulubatlı Hasan Mahallemizdeki Karatay Trafik Eğitim Parkımızda eğitimlerin bu dönemini de başarılı bir şekilde tamamladık. Bugün de Trafik Eğitim Parkı’nda artık son eğitimlerini alan çocuklarımızla bir araya geldik. 2023-2024 eğitim ve öğretim dönemi boyunca ilçemizde ilkokul 4’üncü sınıfta eğitim alan öğrencilerimizin tamamına parkımızda trafikte değerler ve kurallar eğitimini verdik. Dönem boyuna da toplamda 6 bin 500 ilkokul 4’üncü sınıf öğrencimize burada hem uygulamalı hem de teorik eğitimler verilmiş oldu. Çocuklarımızı erken yaşlarda hayatın her alanıyla ilgili bilgilendirmek ve bilinçlendirmek sağlıklı ve güzel bir gelecek için çok önemlidir. Projeyle çocuklarımız, alanında deneyimli eğitmenlerin gözetiminde trafik kurallarını tüm yönleriyle öğreniyorlar. Trafik eğitimini küçük yaşta almış, sağlıklı ve bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sunmayı hedefliyoruz. Eğitimlerin sonunda çocuklarımıza ehliyetlerini veriyoruz. Çocuklarımızda trafik bilincinin oluşmasının yanı sıra çeşitli hediyelerimizle de heyecanlarını arttırıyoruz. Bu vesileyle dönem boyunca eğitimlere büyük katkı veren İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müze, İl Emniyet Müdürlüğümüze, İl Jandarma Komutanlığımıza ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminde de yine 4’üncü sınıfa geçen tüm öğrencilerimize burada trafik eğitimi vermeye devam edeceğiz” dedi.

AdminAdmin