GÜNCEL

Karatay Belediyesi Çevrefest’e Katıldı

Karatay Belediyesi, Türkiye’nin en geniş katılımlı ve en büyük çevre etkinliği olan “ÇEVREFEST”e katıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen festivalde stant kuran Karatay Belediyesi’nin Sıfır Atık, yenilenebilir enerji ve çevreci projeleri ÇEVREFEST ziyaretçilerine tanıtıldı.

Karatay Belediyesi Çevrefest’e Katıldı

Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında yer alan, çevre ve iklim duyarlılığını artırmayı amaçlayan “ÇEVREFEST”, “Hepimizin Bir Dünyası Var” ana temasıyla Ankara Başkent Millet Bahçesi’nde gerçekleştirildi.

Resim önizlemesi

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu ‘2053 Net Sıfır Emisyon ve Yeşil Dönüşüm’ hedefleri doğrultusunda; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından organize edilen etkinlik, iklim değişikliğiyle ortaya çıkan sorunlara karşı bilinç oluşturabilmek amacıyla yapıldı.

ÇEVREFEST’TE KARATAY BELEDİYESİ STANDINA YOĞUN İLGİ

Sıfır Atık, Yenilenebilir Enerji ve Çevre konularına önem veren, bu kapsamda özelikle son 5 yılda bu alanda önemli çalışmalar yürüten Karatay Belediyesi de ÇEVREFEST’te yerini aldı. ÇEVREFEST kapsamında stant kuran Karatay Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkilileri, söz konusu çalışmalarını anlatarak çevreci uygulamalar ve çalışmalarla ilgili bilgiler verildi.

ÜLKEMİZİN ÖNEMLİ ÇEVRECİ BELEDİYELERİNDEN BİRİSİYİZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Sıfır Atık ve temiz üretim teknolojilerinin de tanıtıldığı, başarılı çevre ve sıfır atık projeleriyle öne çıkan belediyeler ve sektör temsilcilerinin katıldığı Ankara’daki ÇEVREFEST’in kendileri için de kıymetli kazanımlar sağladığını söyledi.

Resim önizlemesi

Karatay Belediyesi olarak özellikle sıfır atık konusuna ayrı bir önem verdiklerini ifade eden Başkan Hasan Kılca; “Önce insan, önce çevre diyerek hizmet üretiyoruz. Bu kapsamda da bugüne kadar Sıfır Atık, yenilenebilir enerji, ağaçlandırma ve yeşillendirme, çevre ve sıfır atık konusunda toplumsal bilinç oluşturma, yarışmalar, gibi birçok alanda önemli çalışmalara imza attık. Belediye olarak ülkemizin önemli çevreci belediyelerden birisiyiz. Bizler de bütün bunları Ankara’daki çevre festivalinde sergileyerek çalışmalarımızın ülke çapında duyulmasını ve yaygınlaşmasını sağlamış olduk. Bunun yanı sıra ülkemiz genelindeki diğer örnek uygulamaları yakından görme imkanı bulduk. Bu bağlamda ÇEVREFEST bizim için de önemli kazanımlar sağlayan güzel bir etkinlik oldu. Etkinliği organize eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız başta olmak üzere çalışma arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

AdminAdmin