GÜNCEL

İŞCAN "Ülkemizi geleceğe güvenle taşımanın birinci şartı eğitimdir"

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının başlaması ve İlköğretim Haftası vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

İŞCAN

İşcan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada; ülkemizin geleceği olan çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine, öğretmenlerimiz öğrencilerine kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içinde iken velilerimiz de çocuklarının okula başlamasının gurur ve coşkusunu yaşamaktadır.

Biliyoruz ki; milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak, müreffeh milletler arasında yer almasını sağlamak için birinci şart eğitimdir. Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir.

Ülke olarak ortak gayemiz, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, evrensel değerlerin yanında milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kendine güvenen, sorgulayan, ülkemizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirebilmektir. Cumhuriyetimizin 100. yılına eğitim sistemimizdeki ilerlemeye paralel olarak eğitim-öğretimin kalitesini artırmak adına tüm öģretmenlerimizle birlikte aşkla, şevkle ve fedakarca çalışacağımızın bilinmesini isterim.

Bu düşüncelerle; 2022 - 2023 Eğitim Öğretim Yılının ülkemize hayırlı olması temennisiyle “İlköğretim Haftası”nı kutluyor, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasına başarılı bir yıl diliyorum.”

AdminAdmin